Юнайтед повали Ливърпул на „Анфийлд“

Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 2:1 на стадион „Анфийлд Роуд“ в дербито от 30-и кръг на Премиършип. „Червените дяволи“ спечелиха четвърти пореден двубой и също така успяха да сложат край на серия от 13 мача без загуба на мърсисайдския тим.

Двубоят ще се запомни най-много с две неща – грозна постъпка на легендата на домакините Стивън Джерард и красиви голове на Хуан Мата. Испанецът откри резултата в 14-ата минута с премерен изстрел в левия ъгъл на противниковата врата.

Асът на Ливърпул Стивън Джерард остана на пейката и се появи в игра в началото на втората част, но престоя само няколко секунди на терена. При стълкновение между него и Андер Ерера съдията в първия момент изненадващо показа червен картон на играча на Ливърпул, но на повторенията се видя, че капитанът на „червените“ настъпва по глезена падналия си съперник, пише БГНЕС.

Хуан Мата в 59-ата минута с прекрасна странична ножица покачи на 2:0 за Манчестър, а Ливърпул успя да върне само едно попадение, автор на което стана Даниел Стъридж (69). В последните секунди от 4-минутното продължение на мача съдията Мартин Аткинсън отсъди дузпа в полза на Юнайтед, но вратарят на домакините Симон Миньоле успя да отрази по чудесен начин удара на Уейн Рууни от бялата точка.

Така „червените дяволи“ затвърдиха четвъртата си позиция, която осигурява място в плейофите на Шампионската лига. Те имат 59 точки, а Ливърпул са пети с 5 точки по-малко.

Джерард: Поемам цялата вина за загубата

Легендарният капитан на английския Ливърпул – Стивън Джерард пое цялата вина за поражението на мърсисайдци с 1:2 от Манчестър Юнайтед, в двубой от 30-ия кръг на Висшата лига.

Стиви влезе в игра на почивката, но се задържа на терена едва 42 секунди, след което бе изгонен с директен червен картон, за грубо влизане в краката на Ерера.

„Не, това не беше начинът да бъда запомнен днес. Лошото в случая е, че всичко това се случва в края на престоя ми на „Анфийлд“.

Разберете ме – не искам да се оправдавам или нещо друго. Напротив – поемам цялата вина за загубата. Винете мен, не съотборниците ми. Аз ги подведох, оставих ги с един по-малко на терена.

Съжалявам много“, заяви Джерард, като той привика медиите специално към себе си, за да отнеме от напрежението от колегите си на терена, непосредствено след последния съдийски сигнал.

Мата: Това беше най-добрият мач за мен в Юнайтед

Героят за Манчестър Юнайтед от дербито с Ливърпул (2:1) – Хуан Мата даде мнението си пред медиите, минути след успеха на състава си.

Испанският ас реализира и двата гола за победителите и бе обявен за Играч на мача.

„Лично аз бих оценил този двубой като най-добър за мен през целия ми престой в отбора.

Днес бе много важно да използваме всички свои шансове за попадение и аз смятам, че ние го направихме.

След изгонването на Джерард ние владеехме топката повече, но в един момент Ливърпул ни натисна сериозно и трябваше да внимаваме да не допуснем нов гол. В крайна сметка успяхме да удържим на натиска.

Последните няколко месеца бяха тежки за мен, но се радвам, че днес оправдах доверието на мениджъра и оставих добри впечатления с изявите си“.

Ван Гаал: Мата няма за какво да се сърди, не може да играе само той

Мениджърът на Манчестър Юнайтед – Луис ван Гаал коментира победата на „червените дяволи“ над Ливърпул, в дербито на 30-ия кръг от Премиър лийг.

„Хуан е блестящ играч. Това никога не е поставяно под въпрос в клуба ни. Това, че не играе във всеки мач, не би трябвало да го засяга по някакъв начин, защото не може само той да е на терена. Ротацията и балансът в състава са изключително важни. Особено когато пък става дума за клуб, от ранга на Манчестър Юнайтед.

Иначе да – страхотно първо полувреме срещу Ливърпул, но имаше какво да се желае от вторите ни 45 минути.

След червения картон допуснахме едно нежелано отпускане в редиците си, което не е професионално. Ние дадохме топката на опонента си, а когато срещу теб е Ливърпул, може и да си изпатиш.

За щастие шансът ни проработи, но трябва да признаете, че стояхме по-добре на терена днес“.

Роджърс: Показахме смелост, Джерард се извини на всички

Мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс похвали своите момчета след загубата с 1:2 от Манчестър Юнайтед в дербито от 30-ия кръг на Висшата лига. Ето какво каза той след последния съдийски сигнал:

„Бях разочарован от първото полувреме, не се движехме по начина, по който исках. В същото време се играеха отлично и заслужено водеха в резултата. Моите играчи обаче показаха невероятна смелост и характер след почивката. Без да играе кой знае колко силно, ние все още имахме нашите шансове. Имахме нужда от малко късмет. Надявам се да извлечем максимума от този двубой и да завършим сезона силно.

Относно червения картон на Стивън Джерард, Роджърс сподели следното: „Стивън се извини на съотборниците си и на мен в съблекалнята. Определено беше разочарован“.