Трудна победа за България срещу Египет на световното по волейбол

България победи Египет с 3:2 гейма в четвъртия си мач от предварителна група С на Световното първенство по волейбол в Полша.

Българите сами си направиха мача труден. На „Ерго Арена“ в Гданск, родните национали направиха доста грешки, от което се възползва днешния съперник, предаде БГНЕС.

Първата част бе равностойна, като в нейния край „трикольорите“ взеха добра преднина и успяха да затворят с 25:22.

През втория гейм „лъвовете“ допуснаха доста грешки, които на няколко пъти даваха аванс на съперника. Силната игра на Дани Милушев и компания обаче обърнаха резултата в полза на нашия тим, който спечели трудно, този път с 26:24.

Третата част също бе доста равностойна и водачеството в резултата се менеше. В края „трикольорите“ направиха няколко поредни грешки от сервис, а освен това Градинаров и Гоцев бяха разконцентрирани при отиграванията си и по този начин Египет се поздрави с успех – 23:25.

Четвъртият гейм не започна добре за българите, които до средата губеха с 6 точки разлика. Отличната игра на Милушев и Жеков помогнаха на тима да намали резултата, но в края на тази част шампионът на Африка взе няколко поредни точки и затвори гейма с 20:25.

В тайбрека България отново не започна добре, като изоставаше в резултата, но въпреки това стигна до обрат – 8:7, а след това изстрада победата с 15:11.

България продължава напред, като ще играе в група „F“ заедно с отборите от нашата група -Русия, Канада и Китай, както и първите 4 отбора от група “B“, по всяка вероятност това ще са отборите на Бразилия, Германия, Куба и Финландия.

Коментарите са изключени за Трудна победа за България срещу Египет на световното по волейбол