Григор започва срещу Типсаревич в Куинс

| от Sportcafe |

Григор Димитров ще потегли срещу Янко Типсаревич на старта на sdas в Куинс. Българинът се намира в серия от пет поредни загуби, но ако успее да я прекрати, във втори кръг ще се изправи срещу Фелисиано Лопес или Марин Чилич.

Реално, Типсаревич води с 3-1 в преките двубои с Григор, но последният им мач беше през 2013-а. Оттогава сърбинът полага изключителни усилия да се завърне на корта, след като се подложи на две операции заради доброкачествен тумор в стъпалото. През този сезон Типсаревич играе предимно на чалънджъри, където успя да запише две победи, но няма успех на сингъл в основна схема на ATP турнир.

Мачът между Димитров и Типсаревич е във втората четвъртина на схема, а в най-горната шампионът Анди Мъри открива срещу Никола Маю. В третата четвъртина още на старта ще видим зрелищна битка на сервисите между Ник Кирьос и Милош Раонич.

В най-долната част първият съперник на Хуан Мартин дел Потро ще е Джон Иснър. Стан Вавринка пък открива срещу Фернандо Вердаско.