Барселона може да бъде лишен от домакинство

УЕФА започва разследване срещу Барселона заради поведението на феновете на „Камп Ноу“ при победата над Манчестър Сити в Шампионската лига в сряда.

Привържениците на испанския тим са издигнали „обиден плакат“, но от УЕФА не съобщават подробности.

Барселона спечели с 1:0 и се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига с общ резултат 3:1.

Дисциплинарната комисия на УЕФА ще разгледа случая на 21-и май. Изкачването от две месеца предполага, че този инцидент не е сериозен. УЕФА обикновено решава тези случаи по-бързо, за да има наказание преди следващия домакински мач на отбора. Не е изключена и санкция „лишаване от домакинство“, което би било най-строгото решение на Централата. По-скоро обаче става дума за солидна финансова санкция.

Барселона приема Пари Сен Жермен в среща-реванш от четвъртфиналите на Шампионската лига на 21-и април. / ТопСпорт