Тотнъм и Лестър ще преиграват, Челси се класира

| от chronicle.bg |

Челси си осигури участие в четвъртия кръг на ФА Къп след победа над третодивизионния Скънторп с 2:0 на „Стамфорд Бридж”. Диего Коща през първото и резервата Рубен Лофтус-Чийк през второто полувреме отбелязаха головете за тима на Гуус Хидинк.

Това е шести пореден мач във всички турнири за „сините” без загуба, като в този период лондончани записаха четири победи.

Тотнъм и Лестър пък не успяха да излъчат победител в сблъсъка на „Уайт Харт Лейн”, завършвайки 2:2 и ще трябва да преиграват. Домакините взеха ранен аванс чрез Кристиан Ериксен в осмата минута, но 11 по-късно Марчин Василевски изравни.

Три минути след почивката, Лестър осъществи пълен обрат с гол на Шинджи Оказаки, но резервата Хари Кейн донесе равенството за „шпорите”, разписвайки се от дузпа минута преди края на редовното време.

Сензацията на деня пък поднесе четвъртодивизионният Оксфорд Юнайтед, който стигна до победа с 3:2 над Суонси у дома и отстрани „лебедите” от турнира.