Смяната на Димитър Бербатов донесе успеха на „Монако“ срещу „Ница“

С късен гол на резервата Бернардо Силва „Монако“ победи като гост „Ница“ с 1:0 в среща от 26-ия кръг на футболното първенство на Франция. Португалският полузащитник замени в 58-а минута Димитър Бербатов, а в 85-а минута донесе победата на „Монако“. За Силва попадението е трето от началото на сезона в шампионата.

Гостите играха през второто полувреме с 10 души на терена, след като в добавеното време на първата част червен картон получи Аймен Абденур заради много грубо нарушение срещу Ромен Женевоа.

„Да спечелим дербито срещу „Ница“ е винаги много важно и ще ни даде увереност преди мача с „Арсенал“ от осминафиналите на Шампионската лига“, каза Бернандо Силва след двубоя.

Бербатов започна титуляр за „Монако“ и беше в основата на двете по-сериозни опасности пред вратата на домакините до почивката. В 38-а минута българинът изведе Матеус Карвальо сам срещу вратаря, но той не успя да нанесе силен удар. Три минути по-късно Бербатов засече от воле центриране отляво, но вратаря Муез Хасен спаси.

Победата на „Монако“ беше помрачена от контузията на Лайвин Курзава, който напусна играта в 35-а минута и е под въпрос за двубоя с „Арсенал“ в сряда в Лондон.

Настаникът на „Монако“ Леонардо Жардим обаче се изказа оптимистично след мача и заяви, че Курзава вероятно ще поднови тренировки до два дни.

Успехът изкачи „Монако“ на 4-о място във временното класиране с 43 точки, а „Ница“ вече в четвърти пореден мач няма победа и отбелязан гол и заема 9-а позиция с 34 точки. / БНР

Коментарите са изключени за Смяната на Димитър Бербатов донесе успеха на „Монако“ срещу „Ница“