Сити с важна победа срещу Саутхемптън

| от Sportcafe |

Манчестър Сити успя да пречупи Саутхемптън и спечели с 3:1, въпреки че гостите имаха шанс да се борят поне за едната точка на „Етихад“. Сити поведе с 2:0 чрез Кевин де Брюине и Фабиан Делф, но след почивката Шейн Лонг разкри доста слабости в защитата на тима на Мануел Пелегрини и намали на 1:2 в 49-ата минута.

Победата за Сити обаче беше осигурена от Александър Коларов, който вкара в 69-ата минута след пас на Де Брюине.

Сити записа две загуби преди срещата със Саутхемптън и анализаторите в Англия бяха категорични, че успех в този мач ще вдъхне надежда на бившите шампиони в битката за титлата.

Саутхемптън подобри сериозно играта си през второто полувреме, но това се оказа недостатъчно, за да обърне хода на мача.

Единственото притеснение за Пелегрини след мача ще се окаже контузията на Серхио Агуеро, който беше принуден да напусне игра, а на мястото му влезе Вилфред Бони.

В другите мачове в Англия Кристъл Палас победи Нюкасъл с 5:1, Уотфорд спечели с 3:2 срещу Астън Вила, а Борнемут и Евертън завършиха 3:3. Съндърланд пък си осигури победата над Стоук Сити с 2:0 с късен гол, оформил крайния резултат.