Швеция и Украйна отиват на Евро 2016

Швеция и Украйна се класираха за Евро 2016 след днешните реванши в баражите и списъкът с финалистите на континенталния шампионат е вече пълен.

Швеция стигна до 2:2 като гост на Дания, което се оказа достатъчно за успеха на Златан Ибрахимович и компания след победата им с 2:1 у дома в първия мач. Златан отново беше на висота и вкара двата гола за Швеция и вече има 62 попадения за родината си.

Ибра откри в 19 минута, а в 76-ата удвои аванса на гостите след прекрасно изпълнен пряк свободен удар от 25 метра.

Домакините върнаха два гола чрез Полсен в 81-ата и Вестергаард в 90-ата минута, но за повече нямаха сили и време.

В другия бараж Украйна завърши 1:1 като гост на Словения и с общ резултат 3:1 се класира за финалите във Франция догодина.

Голът за Украйна вкара Ярмоленко в 90-ата минута, а домакините поведоха още в 11-ата с попадение на Сесар. Точно преди гола на Ярмоленко, който падна при остра контраатака десният бек на домакините Мишо Бреко беше изгонен заради нарушение.