Независимо от капризите на времето, плажовете в Гърция са пълни с туристи. Целта на министертвтото на туризма в южната ни съседка беше 22 милиона за 2014-а година. В началото на сезона прогнозата се приемаше като твърде оптимистична, но данните показват, че интересът към Гърция надхвърля очакванията, съобщи БНТ2.
Георгиос Герасимидис, собственик на една от топ-туристическите агенции в Атина признава, че е изненадан от потока на туристите това лято.
„Не е случаен фактът, че Гърция бе определена за туристическа дестинация номер 1 в Европа за тази година. Причините са налице- нашата история, хубавата природа, уникалните плажове, приятелски настроените ми сънародници, също уникалната кухня и добрия сервиз. Надяваме се броят на туристите да достигне 25 милиона, вярваме, че ще се случи.”
Настоящият туристически сезон се сравнява с най-успешното лято за Гърция преди 10 години по време на Олимпийските игри в Атина.
Стефания Фленга, мениджър продажби в голяма хотелска верига:
„От април, малко след Великден хотелите са пълни и така е до края на септември. Дори и в най-скъпите, ще ви е трудно да откриете свободна стая. Основно туристите са от САЩ, имаме бразилци, аржентинци, южнокорейци, върнахме доверието и на тези от Европа.”
Възвръщането на доверието на почиващите в Гърция променя бизнеса и предлаганите услуги.
„ Ние се променяме, бизнесът също. Стараем се да комбинираме услугите. Не само стаи и добра храна, но съчетаваме престоят с разходки, църковен туризъм, атракциони...”
Георгиос Герасимидис допълва:
„След избухване на кризата ни се наложи да станем по гъвкави и да фокисираме дейността си в интернет и агенциите да не са в офиси, а в интернет. „
Търсенето на почивка в Гърция в разгара на сезона обаче крие опасности - немалка част от услугите са със завишени в пъти цени. Затова планирайте добре ваканциите си.