„Пари Сен Жермен“ излезе начело във френското първенство

Пари Сен Жермен победи Тулуза с 3:1 в мач от 26-тия кръг на френското футболно първенство и излезе начело във временното класиране.

Двукратният шампион на Франция през последните две години Пари Сен Жермен е начело с 52 точки пред Олимпик /Лион/ – 51 точки и един мач по-малко, и Олимпик /Марсилия/ – 49 точки и един мач по-малко.

Днес, досегашният лидер Олимпик /Лион/ е домакин на Нант, 10-ти във временното класиране, и при победа ще си върне лидерската позиция. Олимпик /Марсилия/ гостува утре на Сент Етиен.

Герой на мача стана 19-годишният Адриан Рабио, който е бивш играч именно на Тулуза. В 19-та минута Адриан Рабио резултата с отличен удар, а в 48-та минута младият футболист вкара втори гол след отличен дрибъл и пас на Хавиер Пасторе.

В 51-та минута Висам Бен Йедер намали резултата, но в 74-та минута бразилецът Тиаго Силва оформи крайния резултат – 3:1 за Пари Кен Жермен.

Тулуза е на 17-то място във временното класиране с актив от 28 точки.

/ БНР

Коментарите са изключени за „Пари Сен Жермен“ излезе начело във френското първенство