Първите четирима в ранглистата на четвъртфинал в Индиън Уелс

| от |

Безпроблемни победи за Федерер и Надал

Първите четирима в световната ранглиста при мъжете се класираха за четвъртфиналите на тенис турнира от сериите „Мастърс“ в Индиън Уелс.

Лидерът Новак Джокович надделя над Джон Иснър от САЩ с 6:4, 7:6(5) в преследване на своята четвърта титла в пустинята в Южна Калифорния. Двубоят продължи час и 32 минути, а победата за 27-годишния тенисист бе шеста от осем мача между двамата при професионалистите. Джокович се нуждаеше от едва 30 минути, за да приключи първия сет, а във втория не успя да направи нито един пробив и в крайна сметка стигна до тайбрек. В него съдбата се реши само в един минипробив, който нарави световния № 1.

„Всичко беше на косъм. Много е трудно да оцелееш в такъв мач психически. Джон имаше своите шансове във втория сет. Той може да бъде много опасен играч на всяка една настилка и затова съм страшно доволен от победата днес“ – каза Ноле след края на двубоя.

Сърбинът ще играе за място на полуфиналите срещу Бърнард Томич от Австралия, който макар и трудно се наложи над сънародника си Танаси Кокинакис с 6:4, 4:6, 6:4 и достигна за първи път в кариерата си до финалната осмица в Южна Калифония.

Световният номер две Роджър Федерер постигна своята 50-а юбилейна победа на турнира в Индиън Уелс, след като се наложи без никакви проблеми над 22-годишния Джак Сок с 6:2, 6:2 след час и 9 минути игра.

„Изиграх много чист мач. Мисля, че сервирах страхотно и връщах топката отлично. Доволен съм от играта си и от победата“ – коментира носителят на 17 титли от Големия шлем след края на двубоя. В своите 15 участия в Индиън Уелс той е печелил трофея четири пъти, а на 1/4-финалите ще се изправи срещу Томаш Бердих (Чехия), който вчера победи сънародника си Лукаш Росол с 6:2, 4:6, 6:4 в труден и напрегнат мач.

Рафаел Надал също преследва своя четвърти трофей от Индиън Уелс. Испанецът се класира за 9-и път на 1/4-финалите на надпреварата след убедителна победа с 6:2, 6:4 над Жил Симон. Световният номер три сервира за спечелването на мача при 5:2 във втория сет, но французинът успя да върне единия пробив и да удължи с още малко престоя си на корта. При следващото си подаване обаче беше безпогрешен и затвори мача след 1 час и 18 минути игра.

„Днес мисля, че играх стабилно срещу един тежък опонент. Никога не е лесно срещу тенисист като Симон. Тактически смятам, че се справих доста добре и като цяло съм много доволен. Срещнах проблеми само в два от сервис геймовете си“ – коментира Рафа след срещата.

На 1/4-финалите Надал ще трябва да се изправи срещу Милош Раонич (Канада), който победи испанеца Томи Робредо с 6:3, 6:2.

Олимпийският шампион от Лондон Анди Мъри пък наближава своята победа номер 500 в кариерата, след като се наложи над французина Адриан Манарино с 6:3, 6:3. Следващият му съперник ще бъде Фелисиано Лопес (Испания), който отстрани поставения под номер 5 в схемата Кей Нишикори с 6:4, 7:6(2). / Топспорт

Коментарите са изключени за Първите четирима в ранглистата на четвъртфинал в Индиън Уелс