shareit

Новите 240 депутати

| от |

Централната избирателна комисия обяви официално имената на новоизбраните 240 народни представители в 43-ото Народно събрание, предаде репортер на БГНЕС.

Пред журналисти в сградата на ЦИК председателят на комисията Ивилина Алексиева изчете по региони имената на депутатите от осемте политически формации, които прескочиха бариерата от 4% и намериха място в следващия парламент.

Преди Алексиева да изчете имената на новите депутати от ЦИК обясниха подробно формулата, по която се изчисляват и преразпределят мандатите. Чрез сложни математически таблици Цветозар Томов запозна журналистите със спецификите на методът „Хеър-Ниймайер“, който се използва при определянето на мандатите. Именно тези специфики доведоха до влизането на Александър Методиев от листата в ДПС в Кюстендил, въпреки минималния брой гласове за движението в този район. Томов представи близо 60 стъпки, по които по метода чрез изчисляване на най-малкия и най-големия остатък се стига до настоящото разпределение на мандатите за отделните партии.

Методът „Хеър-Ниймайер“ се прилага в България от 2009 година и се използва във всички избори от тогава насам, като няма никаква промяна, подчерта говорителят на ЦИК Александър Андреев. Той бе категоричен, че ЦИК може единствено да прилага предвиденото в Изборния кодекс и всякакво недоволство не би трябвало да бъде адресирано от комисията. На сайта на ЦИК е качена цялата процедура и всички математически сметки по метода, които водят до избирането както на Александър Методиев, така и на всички останали народни представители.

Проблемът и аномалиите възникват от това, че националния резултат и общият брой на мандатите трябва да се преразпределят към регионалните резултати. Към тях трябва да се добавят и гласовете от чужбина, които изменят общия национален резултат, обясни Томов. Аномалиите биха били много по-малко, ако се създаде избирател район „чужбина“, както и при по-равномерно разпределени райони, като в момента шанс аномалия да възникне в малък МИР е по-голяма от тази в някои от големите многоманданти райони, призна той. ЦИК обаче не следва да дава предложения, а единствено да изпълнява закона, подчерта Томов.

По отношение на постъпилите жалби към ЦИК за повторно преброяване на бюлетините от страна на кандидат-депутати говорителят на комисията Камелия Нейкова коментира, че по закон ЦИК няма как да извърши подобно повторно преброяване и тези жалби би трябвало да бъдат насочени към Конституционния съд.

Новите 240 в парламента по изборни райони и кандидатски листи са:

Първи изборен район – Благоевградски

Цветан Генчев Цветанов – ГЕРБ

Кирил Андонов Котев – ГЕРБ

Даниела Владимирова Савеклиева – ГЕРБ

Димитър Крумов Танев – ГЕРБ

Кристиан Иванов Вигенин – БСП лява България

Алиосман Ибраим Имамов – ДПС

Муса Джемал Палев – ДПС

Атанас Петров Атанасов – Реформаторски блок

Атанас Славчев Стоянов – Патриотичен фронт – НФСБ И ВМРО

Светлин Димитров Танчев – КП България без цензура

Илиан Сашов Тодоров – Атака

Втори изборен район – Бургаски

Ивелина Веселинова Василева – ГЕРБ

Димитър Бойчев Петров – ГЕРБ

Иван Стефанов Вълков – ГЕРБ

Диана Иванова Йорданова – ГЕРБ

Семир Хусеин Абу Мелих – ГЕРБ

Петър Георгиев Кънев – БСП лява България

Атанас Зафиров Зафиров – БСП лява България

Хюсеин Хасан Хафъзов – ДПС

Дурхан Мехмед Мустафа – ДПС

Костадин Иванов Марков – Реформаторски блок

Валери Симеонов Симеонов – Патриотичен фронт – НФСБ И ВМРО

Валентин Кирилов Касабов – Патриотичен фронт – НФСБ И ВМРО

Стефан Георгиев Кенов – КП България без цензура

Михо Димитров Михов – АБВ

Трети изборен район – Варненски

Лиляна Павлова Николова – ГЕРБ

Пламен Иванов Манушев – ГЕРБ

Красен Кирилов Кралев – ГЕРБ

Красимир Петров Петров – ГЕРБ

Красимира Пенева Анастасова – ГЕРБ

Павел Алексеев Христов – ГЕРБ

Ангел Петров Найденов – БСП лява България

Красимир Христов Янков – БСП лява България

Йордан Кирилов Цонев – ДПС

Радан Миленов Кънев – Реформаторски блок

Валентин Кирилов Касабов – Патриотичен фронт – НФСБ И ВМРО

Емил Димитров Симеонов – Патриотичен фронт – НФСБ И ВМРО

Георги Александров Ковачев – КП България без цензура

Волен Николов Сидеров – Атака

Ивайло Георгиев Калфин – АБВ

Четвърти изборен район – Великотърновски

Цветан Генчев Цветанов – ГЕРБ

Клавдия Георгиева Григорова-Ганчева – ГЕРБ

Пенчо Стоянов Пенчев – ГЕРБ

Мариана Радева Бояджиева – БСП лява България

Камен Костов Костадинов – ДПС

Иван Кирилов Иванов – Реформаторски блок

Милен Василев Михов – Патриотичен фронт – НФСБ И ВМРО

Любомир Владимиров Владимиров – Атака

Пети изборен район – Видински

Ивайло Ангелов Московски – ГЕРБ

Михаил Райков Миков – БСП лява България

Станислав Димитров Анастасов – ДПС

Иван Пенков Иванов – АБВ

Шести изборен район – Врачански

Петя Цветанова Аврамова – ГЕРБ

Красен Георгиев Кръстев – ГЕРБ

Георги Тодоров Божинов – БСП лява България

Камен Костов Костадинов – ДПС

Красимир Илиев Богданов – Патриотичен фронт – НФСБ И ВМРО

Явор Илиев Хайтов – КП България без цензура

Седми изборен район – Габровски

Цветомир Цвятков Михов – ГЕРБ

Добромир Проданов Проданов – ГЕРБ

Кирил Николаев Добрев – БСП лява България

Четин Хюсеин Казак – ДПС

Осми изборен район – Добрички

Румен Иванов Иванов – ГЕРБ

Живко Иванов Мартинов – ГЕРБ

Светла Маринова Бъчварова-Пиралкова – БСП лява България

Валентин Николов Иванов – Патриотичен фронт – НФСБ И ВМРО

Иван Костадинов Станков – АБВ

Девети изборен район – Кърджалийски

Цвета Вълчева Караянчева – ГЕРБ

Лютви Ахмед Местан – ДПС

Ердинч Исмаил Хайрула – ДПС

Шабанали Ахмед Дурмуш – ДПС

Салиха Хакиф Емин – ДПС

Десети изборен район – Кюстендилски

Кирил Боянов Калфин – ГЕРБ

Мая Божидарова Манолова – БСП лява България

Александър Христов Методиев – ДПС

Петър Иванов Петров – КП България без цензура

Единадесети изборен район – Ловешки

Корнелия Добрева Маринова – ГЕРБ

Николай Нанков Нанков – ГЕРБ

Димитър Ангелов Горов – БСП лява България

Джейхан Хасанов Ибрямов – ДПС

Кирил Петров Цочев – АБВ

Дванадесети изборен район – Монтана

Десислава Вълчева Атанасова – ГЕРБ

Емил Димитров Райнов – БСП лява България

Петър Пандушев Чобанов – ДПС

Борислав Любенов Великов – Реформаторски блок

Чавдар Славчев Пейчев – КП България без цензура

Тринадесети изборен район – Пазарджишки

Стоян Димитров Тонев – ГЕРБ

Десислава Йорданова Костадинова-Гушева – ГЕРБ

Димитър Иванов Гечев – ГЕРБ

Янаки Боянов Стоилов – БСП лява България

Димитър Спасов Димитров – БСП лява България

Делян Славчев Пеевски – ДПС

Бойка Грозева Маринска – Реформаторски блок

Христо Георгиев Тодоров – КП България без цензура

Станислав Тодоров Станилов – Атака

Четиринадесети изборен район – Пернишки

Вяра Михайлова Церовска – ГЕРБ

Валери Мирчев Жаблянов – БСП лява България

Валентин Любенов Павлов – Реформаторски блок

Росица Йорданова Янакиева-Костадинова – АБВ

Петнадесети изборен район – Плевенски

Цецка Цачева Данговска – ГЕРБ

Пламен Тачев Петров – ГЕРБ

Владислав Тошков Николов – ГЕРБ

Румен Василев Гечев – БСП лява България

Васил Миланов Антонов – БСП лява България

Митхат Сабри Метин – ДПС

Найден Маринов Зеленогорски – Реформаторски блок

Красимир Дончев Каракачанов – Патриотичен фронт – НФСБ И ВМРО

Румен Маринов Йончев – КП България без цензура

Шестнадесети изборен район – Пловдив

Бойко Методиев Борисов – ГЕРБ

Менда Кирилова Стоянова – ГЕРБ

Вежди Летиф Рашидов – ГЕРБ

Стефан Иванов Дедев – ГЕРБ

Атанас Иванов Ташков – ГЕРБ

Георги Ченков Търновалийски – БСП лява България

Венцислав Йорданов Каймаканов – ДПС

Димитър Григоров Шишков – Реформаторски блок

Славчо Стоев Атанасов – Патриотичен фронт – НФСБ И ВМРО

Ана Георгиева Баракова – КП България без цензура

Борислав Михайлов Борисов – АБВ

Седемнадесети изборен район – Пловдивски

Методи Борисов Андреев – ГЕРБ

Катя Николаева Попова – ГЕРБ

Здравко Димитров Димитров – ГЕРБ

Силвия Анастасова Хубенова – ГЕРБ

Димитър Стоянов Дъбов – БСП лява България

Манол Трифонов Генов – БСП лява България

Джевдет Ибрям Чакъров – ДПС

Николай Нанков Ненчев – Реформаторски блок

Борис Янков Ячев – Патриотичен фронт – НФСБ И ВМРО

Мартин Стоянов Иванов – КП България без цензура

Магдалена Ламбова Ташева – Атака

Осемнадесети изборен район – Разградски

Валентин Стефанов Василев – ГЕРБ

Ахмед Реджебов Ахмедов – ДПС

Гюнай Хюсмен Хюсмен – ДПС

Хасан Ахмед Адемов – ДПС

Деветнадесети изборен район – Русенски

Пламен Дулчев Нунев – ГЕРБ

Светлана Ангелова Найденова – ГЕРБ

Десислава Вълчева Атанасова – ГЕРБ

Христо Иванов Белоев – БСП лява България

Ферихан Илиязова Ахмедова – ДПС

Румен Димитров Христов – Реформаторски блок

Искрен Василев Веселинов – Патриотичен фронт – НФСБ И ВМРО

Георги Николов Недев – КП България без цензура

Двадесети изборен район – Силистренски

Милена Цветанова Дамянова – ГЕРБ

Рамадан Байрам Аталай – ДПС

Невин Халил Хасан – ДПС

Иван Тодоров Димитров – Атака

Двадесет и първи изборен район – Сливенски

Десислава Жекова Танева – ГЕРБ

Галя Енева Захариева – ГЕРБ

Таско Михайлов Ерменков – БСП лява България

Янко Александров Янков – ДПС

Петър Христов Петров – Патриотичен фронт – НФСБ И ВМРО

Иван Славов Иванов – АБВ

Двадесет и втори изборен район – Смолянски

Даниела Анастасова Дариткова-Проданова – ГЕРБ

Дора Илиева Янкова – БСП лява България

Мустафа Сали Карадайъ – ДПС

Петър Георгиев Кадиев – АБВ

Двадесет и трети изборен район – София

Александър Руменов Ненков – ГЕРБ

Димитър Борисов Главчев – ГЕРБ

Валентин Алексиев Николов – ГЕРБ

Теодора Радкова Георгиева – ГЕРБ

Данаил Димитров Кирилов – ГЕРБ

Милена Цветанова Дамянова – ГЕРБ

Жельо Иванов Бойчев – БСП лява България

Георги Стоянов Кадиев – БСП лява България

Стоян Михайлов Мирчев – БСП лява България

Божидар Цецов Лукарски – Реформаторски блок

Атанас Петров Атанасов – Реформаторски блок

Корман Якубов Исмаилов – Реформаторски блок

Петър Владиславов Славов – Реформаторски блок

Валери Симеонов Симеонов – Патриотичен фронт – НФСБ И ВМРО

Миглена Дойкова Александрова – Атака

Борислав Михайлов Борисов – АБВ

Двадесет и четвърти изборен район – София

Румяна Генчева Бъчварова – ГЕРБ

Джема Маринова Грозданова – ГЕРБ

Веселин Бориславов Вучков – ГЕРБ

Евгения Бисерова Алексиева – ГЕРБ

Валентин Иванов Радев – ГЕРБ

Стефан Ламбов Данаилов – БСП лява България

Георги Страхилов Свиленски – БСП лява България

Петър Стефанов Москов – Реформаторски блок

Мартин Димитров Димитров – Реформаторски блок

Гроздан Спасов Караджов – Реформаторски блок

Юлиан Кръстев Ангелов – Патриотичен фронт – НФСБ И ВМРО

Явор Божилов Нотев – Атака

Двадесет и пети изборен район – София

Бойко Методиев Борисов – ГЕРБ

Красимир Любомиров Велчев – ГЕРБ

Станислав Стоянов Иванов – ГЕРБ

Красимир Георгиев Ципов – ГЕРБ

Лъчезар Богомилов Иванов – ГЕРБ

Снежана Георгиева Дукова – ГЕРБ

Михаил Райков Миков – БСП лява България

Георги Чавдаров Анастасов – БСП лява България

Меглена Щилиянова Кунева – Реформаторски блок

Вили Младенов Лилков – Реформаторски блок

Красимир Дончев Каракачанов – Патриотичен фронт – НФСБ И ВМРО

Росен Петров Петров – КП България без цензура

Волен Николов Сидеров – Атака

Ивайло Георгиев Калфин – АБВ

Двадесет и шести изборен район – Софийски

Ивайло Ангелов Московски – ГЕРБ

Петър Христов Беков – ГЕРБ

Галя Симеонова Георгиева – ГЕРБ

Корнелия Петрова Нинова – БСП лява България

Радослав Любчов Стойчев – БСП лява България

Димитър Андреев Делчев – Реформаторски блок

Велизар Пенков Енчев – Патриотичен фронт – НФСБ И ВМРО

Красимира Арангелова Ковачка – КП България без цензура

Двадесет и седми изборен район – Старозагорски

Лиляна Павлова Николова – ГЕРБ

Димитър Христов Желев – ГЕРБ

Пламен Веселинов Йорданов – ГЕРБ

Нено Христов Влайков – ГЕРБ

Драгомир Велков Стойнев – БСП лява България

Георги Янчев Гьоков – БСП лява България

Делян Славчев Пеевски – ДПС

Димитър Танев Танев – Реформаторски блок

Димитър Кирилов Байрактаров – Патриотичен фронт – НФСБ И ВМРО

Кънчо Янев Филипов – КП България без цензура

Десислав Славов Чуколов – Атака

Двадесет и осми изборен район – Търговищки

Дарин Иванов Димитров – ГЕРБ

Тунчер Мехмедов Кърджалиев – ДПС

Йордан Кирилов Цонев – ДПС

Николай Веселинов Александров – Атака

Двадесет и девети изборен район – Хасковски

Делян Александров Добрев – ГЕРБ

Евгения Даниелова Ангелова – ГЕРБ

Чавдар Георгиев Георгиев – БСП лява България

Лютви Ахмед Местан – ДПС

Мехмед Юмер Атаман – ДПС

Станислав Георгиев Иванов – Реформаторски блок

Славчо Пенчев Бинев – Патриотичен фронт – НФСБ И ВМРО

Борислав Сабинов Иглев – КП България без цензура

Тридесети изборен район – Шуменски

Любомир Димитров Христов – ГЕРБ

Ралица Тодорова Ангелова – ГЕРБ

Иван Валентинов Иванов – БСП лява България

Айдоан Муталиб Али – ДПС

Хамид Бари Хамид – ДПС

Бюнямин Хюсеин Хасан – ДПС

Тридесет и първи изборен район – Ямболски

Иван Стоев Чолаков – ГЕРБ

Атанас Тодоров Мерджанов – БСП лява България

Кирчо Георгиев Карагьозов – БСП лява България

Илия Янков Илиев- ДПС

Кандидатите за народни представители, избрани в два многомандатни изборни района, са длъжни в еднодневен срок от узнаването писмено да заявят в Централната избирателна комисия в коя листа желаят да останат избрани. Еднодневният срок започва да тече от второто по ред публикуване на решението на ЦИК на интернет страницата на комисията.

В случай че кандидатът не подаде писмено заявление в срока по т. 3, Централната избирателна комисия го обявява за избран за народен представител от изборния район, в който първо е регистриран за кандидат за народен представител. Поредността се определя от датата и часа на публикуване на интернет страницата на районната избирателна комисия на решението на РИК за регистрация на съответната кандидатска листа. /БГНЕС

 
 
Коментарите са изключени за Новите 240 депутати