Лудогорец победи Стяуа и е в групите на Шампионската лига

Лудогорец победи Стяуа след дузпи, но Алекси Сокачев, коментатора на мача по ьТВ Action, открадна шоуто.

Отборът на Лудогорец стана вторият български отбор след Левски, който ще играе в групите на Шампионска лига. Българският шампион отстрани Стяуа след 1:0 в редовното време и 6:5 при изпълнението на дузпи. В първия мач в Букурещ Лудогорец загуби с 0:1, но в реванша на „Васил Левски“ отбеляза един гол и вкара мача в продължения, където не падна ново попадение и се стигна до дузпи.

През първата част не липсваха възможностите за гол пред двата тима, но до попадение така и не се стигна. Още в третата минута на срещата капитанът на Стяуа Кристиан Танасе се контузи и бе заменен от Николае Станчиу.

Най-чистото положение за Лудогорец изпусна Върджил Мисиджан в самия край на първата част, когато не успя да засече топката от голлинията. Лучиян Санмартеан и Клаудио Кешеру пък пропуснаха да вкарат за румънците.

Началото на втората част започна с натиск на Лудогорец, като отново Мисиджан не съумя да реализира, след като ударът му с глава мина над вратата, а малко след това пак той се размина с топката в наказателното поле.

В края на второто продължение вратарят Владислав Стоянов получи втори жълт картон и бе изгонен, а на негово място застана защитникът Козмин Моци, който пази при дузпите. Моци отрази два 11-метрови наказателни удара на румънците, което се оказа достатъчно на Лудогорец, за да се класира за груповата фаза на Шампионска лига. Дузпи: Козмин Моци 1:0 Клаудио Кешару 1:1 Вандерсон – пропуск Паул Първолеску – пропуск Юнес Хамза 2:1 Лукаш Цукала 2:2 Жуниор Кайсара 3:2 Адриан Попа 3:3 Марселиньо 4:3 Фернандо Варела 4:4 Светослав Дяков 5:4 Андрей Препелица – 5:5 Фабио Ешпиньо 6:5 Корнел Ръпа – пропуск Жребият за групите на Шампионска лига е на 28 август, докато този за Лига Европа – ден по-късн

В 53-ата минута фен с трибагреник в ръка нахлу на терена на „Васил Левски“ и прекъсна за кратко срещата. Десет минути по-късно решителна намеса на вратаря Владислав Стоянов предотврати гол за Стяуа. След центриране от фаул Цукала стреля с глава, а стражът изби, след което топката се удари в гредата и излезе в корнер. В 76-ата минута Марселиньо пропиля нов шанс за Лудогорец, а ударът му бе блокиран и вратарят спаси.

Минута преди края на срещата Вандерсон откри резултата за Лудогорец след хубав удар извън наказателното поле и вкара мача в продължения.

В 119-та минута Владо Стоянов получи червен картон за нарушение срещу откъсващия се Варела. Този футболист обаче трябваше да бъде изгонен доста по-рано. Орлите бяха изчерпали правото си на смени и при дузпите ще пази Козмин Моци.

В края на второто продължение вратарят Владислав Стоянов получи втори жълт картон и бе изгонен, а на негово място застана защитникът Козмин Моци, който пази при дузпите. Моци отрази два 11-метрови наказателни удара на румънците, което се оказа достатъчно на Лудогорец, за да се класира за груповата фаза на Шампионска лига.

Корнел Ръпа – пропуск

Жребият за групите на Шампионска лига е на 28 август, докато този за Лига Европа – ден по-късн

Коментарите са изключени за Лудогорец победи Стяуа и е в групите на Шампионската лига