Лудогорец не можа да победи Партизан в Разград

На стадион „Лудогорец Арена“ в Разград Лудогорец и сръбския вицешампион Партизан завършиха наравно 0:0 в първи мач от третия квалификационен кръг на турнира Шампионска лига.

Разградчани имаха своите шансове, въпреки сериозните проблеми в защита, като почти цялата защита е контузена.нКрайният победител от двата мача ще си гарантира минимум влизане в групите на Лига Европа и бараж за влизане в Шампионската лига.

Първото полувреме бе равностойно. Двата отбора можеха да съжаляват, че не успяха да отбележат гол, тъй като създадоха по няколко чисти положения. През втората част събитията на терена претърпяха обрат. Лудогорец атакуваше, а сръбският гранд предимно се бранеше. Партизан се прибра далеч в собствената си половина и разчиташе на редки контраатаки, коментира Sportal.

„Гробарите“ не подбираха средства и използваха всякакви прийоми, за да докарат мача до 0:0 и в крайна сметка успяха. Направи впечатление, че гостите започнаха да правят номера и да бавят още в самото начало на втората част, а вратарят Лукач, който бе декориран в жълто.

Въпреки надмощието през втората част, Лудогорец демонстрира доста слабости. Освен неумението пред гола, проблем се оказа и завършващия пас. Разградчани имаха няколко отлични ситуации, когато хващаха противника разреден, но не успяха да се възползват. Причината е неточността в последния пас и лошото разгръщане в атака.

Наставникът на Лудогорец Стойчо Стоев призна, че не е очаквал Партизан да играе толкова затворено при нулевото реми в Разград в първия мач от третия квалификационен кръг в Шампионска лига. Стоев не счита 0:0 за успех и обеща Лудогорец да играе атакуващо за победа след седмица в Белград.
„Не бих казал, че това равенство е успешно, защото искахме да победим и поведението на терена ни беше такова, за съжаление не се получи. Явно във втория мач ще се решава кой ще продължи. Очаквахме, че малко по-открито ще играят, но не съм очаквал толкова дефанзивно да играят. Това си е тяхната тактика. За съжаление ние не можахме да вкараме нашите положения. Някой път е в неумението причината, някой път неувереността, това се трупа. Хубавото е, че не ни вкараха гол. Мисля, че двата отбора ще влязат на равни начала в реванша и само публиката ще им бъде предимство. Няма да играем дефанзивно на реванша, ще отворим играта и ще опитаме да вкараме”, коментира Стоев след мача пред „Диема”, цитиран от „Фокус“

Той не смята, че може да се прави паралел между неуспехите пред вратата на противниците в А група, и срещу Партизан.

ludogorets

Днес двубоят беше по-различен. Двубоите в първенството са едни, в Шампионска лига са от друго естество”.
На брифинга Стойчо Стоев допълни, че 0:0 като турнирен резултат у дома не е лошо, но в Лудогорец са го приели като разочарование, защото всички в Разград са очаквали победа.

„Нула на нула не е лошо, на пръв поглед за нас е разочароващо, но не е лошо. Със сигурност там ще ни е по-трудно, заради френетичната им публика, но вече сме се сблъсквали с такива ситуации и сме се справяли. Влязохме припряно в мача и най-интересното беше, че ни създаваха положения от тъчове”, изумен беше той от неуверения старт на неговите момчета. Проблемите със завършващия удар вече се превръщат в хронични, но специалистът вярва, че играчите сами трябва да излязат от тази ситуация и никой друг не може да им помогне.

„Създаваме положения, за съжаление не вкарваме – от там добиваме неувереност и следващото положение пак го изпускаме. Футболистите трябва да се справят с головата суша. Тренировките ни са насочени най-вече към атакуваща игра – контрол над топката, създаване на положения и реализиране”.
Стойчо Стоев разкри, че замененият принудително Витиня има счупена фаланга на пръст.