Ливърпул с крачка напред преди реванша с Бешикташ

| от |

Ливърпул записа успех с 1:0 при домакинството си на Бешикташ в първа среща от 1/16-финалите в Лига Европа.

Двата отбора изиграха един интересен мач и предложиха доста емоции на зрителите на „Анфийлд“. Гостите заложиха на контраатака през първата част, като на няколко пъти имаха добри положения, но Миньоле показа добри рефлекси и попречи да се стигне до гол на чужд терен.

Мърсисайдци като цяло владееха инициативата, но стигнаха до така желания гол-аванс чак пет минути преди края на двубоя. Попадението реализира Марио Балотели от дузпа. Впечатление направи, че играчът от Италия сам реши да се нагърби с изпълнението на наказателния удар, измествайки част от съотборниците си. В крайна сметка Супер Марио запази спокойствие и бе точен, носейки победата на „червените“. /БГНЕС