Левски срази Лудогорец в драма на „Герена“

Левски се наложи над шампиона Лудогорец с 3:2 в драматичен мач от 10-и кръг на А група, игран на стадион „Георги Аспарухов“ в столицата. Два гола за успеха на „сините“ реализира испанския атакуващ халф Мигел Бедоя, а един добави Георги Сърмов.

Домакините поведоха още в шестата минута, когато Владимир Гаджев отправи далечен изстрел, Владислав Стоянов отби топката, но тя попадна в Бедоя, който отблизо откри резултата. В 16-ата минута бе отсъдена съмнителна дузпа в полза на гостите, за нарушение срещу Роман Безяк от страна на Пламен Крумов.

Любимецът на феновете на Лудогорец Козмин Моци бе точен от бялата точка и изравни резултата. Георги Сърмов отново даде преднина на Левски в 27-ата минута, когато с мощен изстрел отново изведе домакините напред в резултата. Столичани поведоха с 3:1 в 36-ата минута чрез Бедоя, а Жуниор Кайсара от тима на разградчани бе отстранен от игра заради удар без топка срещу Веселин Минев. малко преди края на полувремето.

1/4 час преди края на мача Вандерсон върна Лудогорец в мача с прекрасно попадение, но до края на срещата шампионите не успяха да вкарат повече голове и си тръгнаха от „Герена“ без точка. Преди изиграването на останалите двубои от кръга Левски е на втора позиция в таблицата с 19 точки, а Лудогорец е на трета с точка по-малко. /БГНЕС