Кайса Макарайнен спечели последното състезание в Йостерзунд

Първият кръг от Световната купа по биатлон официално е затворен. Последното състезание в Йостерзунд (Швеция) беше преследване на 10км. при дамите. След интересния спринт през вчерашния ден, днес също наблюдавахме много динамично състезание, съобщи biathlonbg.in

Невероятната Кайса Макарайнен записа първа победа за настоящия сезон. Най-качествената финландска биатлонистка завъртя три наказателни обиколки, но при ниския стандарт на стрелбата, това беше повече от достатъчно да завърши на първа позиция. Това е 10 победа в кариерата на Макарайнен.

Финален спринт определи второто и трето място в дамското преследване. Валя Семеренко и Доротея Вирер се движеха заедно по-последната обиколка, но в крайна сметка опитът си каза думата и украинската състезателка завърши на второ място с цели 4 пропуска на стрелбището.

Доротея Вирер допусна същият брой грешки и дублира най-доброто си постижение, което е трето място в преследването в Поклюка (Словения) от миналия сезон.

Добро състезание направи и единствената българка в надпреварата. Десислава Стоянова допусна по една грешка при четирите си посещения на стрелбището и завърши на 37-а позиция в крайното класиране. Това ще даде на българката още точки за Световната купа.

Най-големият скок в състезанието е дело на Сюзън Дънкли от САЩ. Американката тръгна от 41-а позиция и след три наказателни обиколки се класира 19-а. Единствената нула в преследването е дело Лиза Витоци от Италия, която зае 27-о място.

Коментарите са изключени за Кайса Макарайнен спечели последното състезание в Йостерзунд