И героят е Цветан Соколов

Никога не можеш да разбереш българският национален отбор по волейбол. Въпреки че загубихме първите два гейма срещу Полша и всички мислехме за проваленото eвропейско, чудото взе, че стана и сега отново сме в играта за медал. Българите победиха в невероятен мач с 3:2 гейма.

Отбора направи нещо голямо, въпреки че заради смахнатия регламент ни се падна Полша, един от най-трудните противници. Задачата беше още по- трудна, заради факта, че те играят на собствена земя, а в Полша на волейбол много трудно можеш да победиш.

Съмняваме се, че полските 6000 фенове са се радвали на играта на Цветан Соколов снощи. Но дори и те биха се съгласили, че снощният мач на българите бе страхотен, а ние ще позлорадстваме, като ще кажем, че с малко е най-сладко да победиш.

Целият ни отбор игра добре, но Соколов бе над всички.

“Един човек направи разликата тази вечер“, коментира и наставникът на Полша Андреа Анастази след загубата от България. “Искам да поздравя българите, защото те се борят докрай във всеки мач. Това бе един здрав сблъсък, изпълнен с емоции. Разочарован съм от резултата, но момчетата дадоха всичко от себе си за победата. Един човек направи разликата тази вечер – Соколов, който е един от най-добрите играчи в целия свят”, сподели Анастази .

Погледнете статистиката, Соколов наниза 35 точки, 30 от които дойдоха от атака, два аса допълват картината за таланта на българина. Просто е – когато Соколов е в добро настроение, българите са отбор, който никой не иска да среща! Е, Русия и Бразилия са друг случай, но диагоналът снощи беше в кондиция.

“Това бе един страхотен мач, и двата отбора бяха брилянтни и играха на много високо ниво. Ако се погледне резултата, разликата е малка, но разликата между победител и загубил е огромна”, коментира наставникът на България Камило Плачи.

За отбора обаче Полша вече е вчерашна новина, тази вечер наред са германците. А ние стискаме палци и ще се вълнуваме заедно с тях за всяка точка