Григор Димитров започна с победа в Акапулко

Григор Димитров започна с победа участието си в тенис турнира в Акапулко. Шампионът от надпреварата миналата година се наложи с 6:3, 5:7, 6:0 над сърбина Филип Краинович.

Двубоят започна по най-лошият начин – с пробив за съперника. Първата ни ракета поведе с 30:15, след което допусна три двойни грешки и на практика сам подари гейма на сърбина. Българинът взе следващите четири гейма, а след това и първия сет. Очакванията, че изходът на срещата ще се реши бързо във втория сет не се оправдаха. В първият гейм Краинович спаси 8 точки за пробив, а след това спечели и подаването си. Сърбинът спаси три брейкпойнта и при второто си подаване, играта започна да се води гейм за гейм. При 5:4 и 40:0 Димитров загуби подаването си, а след това допусна нова поредица от грешки вкара мача в трети сет, който беше спечелен от хасковлията с 6:0.

Получи се доста странен мач, условията не бяха лесни, а и ние с Краинович се познаваме доста добре. Щастлив съм да се върна тук. Пазя страхотни спомени и имам чувството, че винаги играя добре на този турнир. В третия сет сякаш мачът започна отначало, каза Григор Димитров след срещата.

Следващият съперник Григор Димитров ще бъде американецът Райън Харисън, който се класира за втори кръг след отказване на Доналд Йънг при 4:6, 6:2, 4:2. / БНР