Джокович даде два гейма на Бердих за пета титла в Пекин

Световният номер 1 Новак Джокович разби Томаш Бердих с 6-0, 6-2 на финала на Откритото първенство на Китай с награден фонд 2,5 милиона долара и спечели пета титла турнира.

Джокера е непобедим на кортовете в Пекин, като в досегашните си пет участия в надпреварата има баланс от 24 победи и нито една загуба. Днес той имаше нужда от малко повече от час, за да се справи с номер 6 в света Бердих и да вдигне трофея. Сърбинът проби своя съперник цели 6 пъти от 8 възможности, за да стигне с лекота до успеха.

По пътя си към титлата Джокович победи и първата ракета на България Григор Димитров на четвъртфиналите, а на полуфинал се справи с Анди Мъри. /БГНЕС

Коментарите са изключени за Джокович даде два гейма на Бердих за пета титла в Пекин