Добър старт за Илиев и Анев и двама българи в масов старт

Бътлгарските биатлонисти продължиха отличното си представяне в днешния атарт в биатлона Владо Илиев завъртя три наказателни обиколки и финишира на 26-а позиция. Краси Анев попадна два пъти в наказателната обиколка и се изкачи с една позиция, като зае 31-о място. С тези резултати, нашите момчета са почти сигурни участници в утрешния масов старт.

Емил Хегле Свендсен направи академично състезание и заслужено спечели надпреварата на 12.5км. при мъжете. Норвежецът беше непоклатим на стрелбището и с добро ски бягане не даде никакъв шанс на опонентите си. Това е 37-а победа в кариерата на Свендсен.

Победителят от спринта Антон Шипулин също може да се радва от показаното. Руснакът сбърка два пъти на стрелбището и финишира на втора позиция. Мартен Фуркад демонстрира добра стрелба, но ски бягането му не беше на нивото на което сме го виждали. Французинът сбърка веднъж на стрелбището и зае трета позиция в крайното класиране.

Най-голямото изкачване в днешното преследване е на Тимофей Лапшни. Руснакът потегли по трасето от 45-а позиция и след един наказателен рунд се класира на 6-то място. Най-много позиции загуби французинът Куентин Фийон Майе, който потегли 8-и и след четири пропуска се озова на 38-а позиция.

Само две чисти стрелби бяха записани в преследването. Едната е дело на победителя Емил Хегле Свендсен, а другата на германеца Йоханес Кюн.

От началото на сезона, българският мъжки биатлон показва сериозно развитие. Красимир Анев и Владимир Илиев регистрираха отлични резултати в първите три кръга от Световната купа. Това е и причината двамата българи да намерят място в неделния масов старт.

Владо Илиев и Краси Анев влизат в състезанието директно от 25-те най-добри от генералното класиране, а не както обикновено от петимата представили се най-добре в спринта и преследването.

До този момент историята помни само един подобен случай в който двама българи са участвали в един масов старт. Това се случи през сезон 2011/2012 в Антхолц-Антерселва, когато Мишо Клечеров и Краси Анев се класираха са масовата дисциплина.

През утрешния ден Красимир Анев ще потегли по трасето с 22-ри, а Владо Илиев с 24-ти стартов номер. С жълтия потник ще видим Емил Хегле Свендсен, който оглави генералното класиране след днешната победа.

Мартен Фуркад от Франция ще тръгне с втори номер, а веднага след него ще видим и победителя от спринта Антон Шипулин./biathlonbg.in

Коментарите са изключени за Добър старт за Илиев и Анев и двама българи в масов старт