Ботев победи жалък ЦСКА и изхвърли Левски от първата шестица

Пловдивският „Ботев“ стана последният отбор, който си осигури място в първата шестица на футболното ни първенство в „А“ група след домакинска победа с 2:0 над ЦСКА.

Със спечелените 3 точки „жълто-черните“ изместиха „Левски“ от 6-то място в крайното класиране след мачовете от редовния сезон. Головете за пловдивчани вкараха Милен Гамаков и Лъчезар Балтанов преди почивката.

Футболистите на „Ботев“ притиснаха съперника още в първите минути. В 4-та минута Йордан Христов центрира, но вратарят на гостите Якуб Дивиш хвана топката. Пет минути по-късно Йордан Христов проби, стреля, но топката излезе в аут.

В 11-та минута защитникът на „Ботев“ Даниел Златков пострада от бутоните на Стефан Николич от тима на „армейците“. Наложи се удареният играч на домакините да напусне терена. След като главата му беше привързана, той се върна в игра. Гостите също атакуваха опасно и в 16-та минута Маркиньос стреля с глава, но вратарят на „жълто-черните“ Адам Стаховяк бе на мястото си и хвана топката.

В 18-та минута „Ботев“ поведе в резултата – Иван Цветков центрира от фаул, Лъчезар Балтанов не успя да засече топката, Даниел Златков обаче я догони и центрира, а Милен Гамаков вкара с глава красив гол за 1:0.

Домакините продължиха да натискат съперника и след гола. Играчите на ЦСКА опитаха да реагират и в 31-та минута Венцислав Василев стреля с глава, но прати топката в аут. В 35-та минута той успя да изчисти топката от краката на Иван Цветков, който нахлу опасно в наказателното поле на ЦСКА.

Превъзходството на „Ботев“ доведе до втори гол във вратата на противника – в 39-та минута Адам Стаховяк изпрати силно топката в полето на „армейците“, Стивън Сънди не успя да я овладее, Лъчезар Балтанов я открадна, напредна отдясно и изпрати коженото кълбо покрай Якуб Дивиш за 2:0 в полза на домакините. Две минути преди почивката Милен Гамаков стреля опасно, но топката излезе в аут.

„Канарчетата“ продължиха да диктуват събитията и през второто полувреме. В 49-та минута Пламен Николов стреля опасно, но топката излез в аут. Луис Суарес пробва късмета си в 55-та минута, но прати топката в аут. Същото стори след три минути и Стивън Сънди. В 63-та минута Томаш Иршак излезе на удобна позиция, но топката му бе избита от противников футболист. Маркиньос стреля от фаул в 70-та минута, но Адам Стаховяк хвана топката. Две минути по-късно Иван Цветков центрира от фаул пред вратата на съперника, но Лазар Марин извърши нарушение в атака.

В 77-та минута Тони Силва от ЦСКА напредна опасно, стреля, но ударът му бе блокиран от Пламен Николов. Адам Стаховяк показа класата класа и в 88-ата минута, спасявайки удар на Жоакин.