Блестящ Ники Пенчев за Ресовия в Шампионската лига

| от |

Тежко поражение за Соколов и Халкбанк

Националът Николай Пенчев имаше голяма заслуга за победата на неговия полски клуб Асеко Ресовия (Жешув) като гост над руския Локомотив в Новосибирск с 3:1 (20:25, 25:21, 29:27, 25:17) в първия четвъртфинал в Шампионската волейболна лига за мъже. Така вицешампионът на Полша направи сериозна крачка към класиране за финалната четворка в Берлин.

Пенчев завърши с 15 точки (1 блок, 70% ефективност в атака, 28% перфектно и 56% позитивно посрещане). Най-резултатен за Ресовия с 18 точки (2 аса, 1 блок, 56% ефективност в атака) беше Марко Ивович. За Локомотив словакът Лукаш Дивиш реализира 19 точки (2 аса).

Втори съдия на мача бе Ивайло Иванов.

Тежко поражение претърпя отбора на Цветан Соколов Халкбанк (Анкара). Руският Зенит (Казан) се оказа прекалено силен за него, след като селекцията на Владимир Алекно се наложи с категоричното 3:0 (25:19, 25:18, 25:17) в първи четвъртфинален плейоф от Шампионската лига.

За руския отбор игра Теодор Салпаров. Той се представи отлично с 67 % позитивно и 44 % отлично посрещане, а с 20 точки се отличи кубинецът Уилфредо Леон (6 (!) аса, 64 % в нападение). За гостите с 10 точки се отличи Цветан Соколов (42 % в атака). Те бяха лишени от Османи Хуанторена, а след мача самият той заяви, че контузията се е оказала по-тежка и той ще пропусне и реванша.

В третия четвъртфинал от вчерашния ден в изключително драматичен мач Сър Сейфти (Перуджа) се наложи над полския Скра (Белхатув) с 3:2 (25:17, 20:25, 25:23, 23:25, 16:14).

Изключителен мач изигра сръбският ас на домакините Александър Атанасийевич, който заби внушителните 32 точки (2 аса, 1 блокада, 60 % в нападение). С 24 остана германският му съотборник Кристиан Фром (5 аса, 2 блокади, 68 % в атака), който клубният президент Джино Сирчи нарича „Танка“. За Скра световният шампион с Полша Мариуш Влазли реализира 23 точки (2 аса, 1 блокада, 57 % в атака).