Безредици в Подгорица, прекратиха мача между Черна гора и Русия

Европейската квалификация между Черна гора и Русия от група „G“ в Подгорица беше прекратена в 68-а минута заради безредици по трибуните и на терена на стадиона в черногорската столица.

Преди крайното решение срещата на два пъти беше прекъсвана.

Вратарят на Русия Игор Акинфеев беше уцелен със сигнална ракета още в първата минута и изнесен на носилка. След това той беше откаран в болница за прегледи, но се завърна с отбора в Москва.

Заради този инцидент срещата беше прекъсната за 34 минути, но след това беше взето решение да се доиграе.

За Русия в 66-а минута Роман Широков пропусна дузпа.

Минута по-късно друг руски футболист Дмитри Комбаров беше уцелен от хвърлена запалка от привържениците. Последва масов бой между играчите и съдията Дениз Айтекин от Германия първо прекъсна мача, а след това все решение той да бъде прекратен.

Фенове на двата отбора се сбиха по улиците ан града преди двубоя, а след това и на трибуните.

Очаква се Дисциплинарната комисия на УЕФА да разгледа случая. Вероятно ще бъде наложена служебна загуба 0:3 на Черна гора.

Селекционерът на Русия Фабио Капело заяви за ТАСС, че съдията е трябвало да прекрати мача още след първия инцидент.

„Ние очаквахме решението на съдийската бригада и на делегата. Според мен той веднага трябваше да прекрати двубоя“, коментира Капело. / БНР

Коментарите са изключени за Безредици в Подгорица, прекратиха мача между Черна гора и Русия