Барса обърна Атлетико, Байерн взе крехка преднина

Барселона се измъкна у дома – 2:1 над Атлетико в първи четвъртфинал от Шампионската лига.

Гостите излязоха с нож между зъбите и изиграха много силно първо полувреме на „Камп ноу“, повеждайки с гол на обичайния душманин на Барса.

Фернандо Торес се измъкна и стреля остро през краката на вратаря – 0:1. Но малко по-късно допусна грешка и направи прибързано нарушение в центъра на терена срещу Серхио Бускетс, а вече имаше жълт картон.

Барса натискаше яростно, а Суарес, както често го прави, стана герой на мача. Вкара за 1:1 с голям късмет след неточен удар на Жорди Алба, а после майсторски реализира с глава за 2:1.

Уругваецът е човекът за големи мачове в Барса вече втори сезон. Па-важно за домакините – Барселона взе аванс преди реванша.

В другия мач от вечерта Байерн взе само крехък аванс от 1:0 срещу Бенфика у дома. Артуро Видал отправи тежко предупреждение към португалците като вкара с глава в 91-ата секунда.

Изглеждаше, че се заформя нов баварски разгром над португалски противник, но Бенфика показа, че не се страхува и затвърди отличната форма.

Удържа Байерн до края, не допусна нови попадения във вратата си и остава с шансове – малки, но шансове – за евентуално класиране на полуфиналите.