Атлетико (Мадрид) и Байерн се класираха за четвъртфиналите на ШЛ (видео)

Bieh9eoCYAAb9nd
Отборите на Байерн Мюнхен и Атлетико (Мадрид) се класираха за четвъртфиналите на Шампионската лига след изиграването на срещите реванш тази вечер.

Байерн завърши наравно 1:1 с Арсенал в реванш от осминафиналите в турнира. Двубоят се изигра на „Алианц Арена“ в Мюнхен. В първия мач Байерн победи като гост с 2:0. С общ резултат от двата мача 3:1 Байерн се класира за четвъртфиналите на състезанието. С гол на Бастиан Швайнщайгер Байерн поведе в 55-ата минута на мача.

В 57-ата минута Лукаш Подолски изравни резултата. При гола футболистът на Арсенал направи нарушение срещу Филип Лам от Байерн, което бе подминато от съдията. В добавеното време на мача бе отсъдена дузпа за Байерн, за нарушение на Лоран Кошчелни срещу Ариен Робен. Томас Мюлер пропусна наказателния удар, като вратарят Лукас Фабиански спаси. Отборът на Байерн имаше превъзходство през по-голямата част от двубоя, като силен мач направи отбраната на Арсенал, водена от Пер Мертезакер. Отлични намеси на вратата на Арсенал имаше Фабиански.

Атлетико (Мадрид) победи като домакин Милан с 4:1. Мачът се изигра на стадион „Висенте Калдерон“ в Мадрид. В първия мач Атлетико победи с 1:0. С общ резултат от двата мача 5:1 Атлетико се класира за четвъртфиналите на най-престижния клубен турнир в света. С гол на Диего Коста в 3-ата минута Атлетико поведе в резултата на стадион „Висенте Калдерон“. В 27-ата минута Кака изравни.

В 40-ата минута Арда Туран отново даде преднина в резултата за Атлетико. В 71-ата минута Раул Гарсия вкара трети гол за Атлетико, за 3:1. С втория си гол в мача Диего Коста в 85-ата минута оформи крайното 4:1 за Атлетико.

Коментарите са изключени за Атлетико (Мадрид) и Байерн се класираха за четвъртфиналите на ШЛ (видео)