18 чужденци, скандали в ложите и 1:1 в дербито на върха

Лудогорец и Литекс приключиха 1:1 в дербито на върха в „А“ група и събраха по 19 точки.

Равенството обаче по никакъв начин не може да бъде определено като миролюбиво. В края на първото полувреме ръководителите на двата клуба почти стигнаха до бой в ложите, като най-деен бе изпълнителният директор на шампионите Ангел Петричев. В размяната на реплики участваха още Кирил Домусчиев и генералният мениджър на ловчанлии Стойчо Стоилов.

Малко след почивката капитанът на гостите Страхил Попов бе изгонен от Таско Тасков с директен червен картон след зверско влизане в краката на Андрей Препелица.

В 23-ата минута Литекс поведе след бърза атака и точен удар на Арсенио Нунеш. Малко след това Марселиньо навърза няколко защитници и намери свободния Джонатан Кафу, който изравни с техничен удар. Въпреки че през второто полувреме бяха с човек по-малко, „оранжевите“ играха храбро и дори можеха да измъкнат трите точки.

Цели 18 легионери от 10 националности взеха участие в най-интригуващия двубой от 10-ия кръг на първенството. Десет от тях бяха в състава на Лудогорец, останалите 8 играха за Литекс.

Равенството е чудесна новина за Славия и Левски. „Белите“ гостуват на Локо Пловдив, а „сините“ домакинстват на Ботев Пловдив. Победа би доближила и двата тима само на точка след лидерите.

Коментарите са изключени за 18 чужденци, скандали в ложите и 1:1 в дербито на върха