Александър Николов
Отнякъде, по някакъв начин, ми попадна статия на Велислава Дърева:
Откъс от нея :
Протестърите и "реформаторите", дето питаха, рипаха, окупираха, вувузелеха, хунвейбинстваха, съдеха и осъждаха; дето разделиха българите на "добри" и "лоши", "качествени" и "некачествени", на "човеци" и "подчовеци", на "умни, красиви, блестящи и неизменно прави" и на "червени боклуци, изроди, уроди, вампири, таласъми и неизменно виновни" - те мигом забравиха своите възвишени речи за "нов морал", и пъргаво се шмугнаха в обятията на Борисов, реабилитираха го и преглътнаха своята интелектуална погнуса като стрида.
Протестърите празнуват 1 година, самоласкаят се, самонавиват се, самооблащават се. И те не знаят какво празнуват. На третия ден гражданският протест беше подменен, предаден, продаден и злоупотребен от тумба иждивенци на Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe, плюс неизменната гарнитура егоцентрици и черносотници, които се представят за гражданскоТО общество, и които превърнаха протестите от граждански коректив на властта в политкоректен ухажор на ГЕРБ.
Няма да коментирам. Ще отговоря с едно интервю на Велислава Дърева с Бойко Борисов.
И така, генерале, взе ли решение за своето политическо бъдеще? Всички седят и чакат ще се кандидатира ли Бойко Борисов за президент или не. Кмет, президент, премиер - виж колко опции имаш.
КО? Дърева как говори на мутрата Борисов.
При предсрочни избори как ти изглежда прогнозата за едно коалиционно правителство с участието на БСП, ГЕРБ и може би още някой?
Ама как Дърева? Как коалиция с ГЕРБ... И ти ли преглътна "своята интелектуална погнуса като стрида"?
Знаеш, че на рамото ти е кацнало едно птиче и от твоето решение зависи дали то ще отлети или ще си остане.
Знае, знае. Ама и ние знаем :)
Представи си, че си министър-председател. Имало е предсрочни избори, ГЕРБ е получил най-много гласове...
Ооо, кой му е дал идеята...
И двамата сте ми приятели, факт.
Дърева за Първанов и Борисов. Първанов е онзи с ножа в гърба от последната ѝ статия.
За финал мога само да перефразирам Пеевски : "Не се правете, Дърева, не се правете..."