Григор Димитров е на четвъртфинал в Уимбълдън

Григор Димитров стана първият български тенисист, който ще играе четвъртфинал на един от четирите най-престижни турнири от Големия шлем – „Уимбълдън“. В осминафинален мач Григор победи аржентинеца Леонардо Майер в три сета за час и девет минути – 6:4, 7:6(6), 6:2.

m_1404154207

Това е и втори случай в кариерата на Димитров, в който достига до тази фаза на турнир от Големия Шлем, а първият бе на тазгодишния Australian Open, където бе спрян от Рафаел Надал.

В следващия кръг Григор Димитров ще играе в сряда срещу защитаващия титлата си шампион Анди Мъри.

Достигането до четвъртфинал на Уимбълдън ще донесе на Григор чек на стойност от близо 281,000 евро и 360 точки за ранглистата. Като го доближава до влизане в Топ 10 през следващата седмица.