Барса поведе в Испания след нов хеттрик на Меси

| от |

Барселона е новият лидер в класирането на Ла Лига, след като разби Райо Валекано с 6:1 в мач от 26-ия кръг и измести Реал Мадрид от върха.

Звездата на каталунците Лионел Меси продължи с феноменалното си представяне от началото на календарната година и заби хеттрик само в рамките на 11 минути за успеха на своя тим. Луис Суарес откри резултата на „Ноу Камп“ още в 6-та минута, а малко след почивката Жерар Пике удвои. След това Меси се развихри, като между 57-та и 68-та минута вкара три гола, един от които от дузпа. Алберто Буено отбеляза почетното попадение за гостите от дузпа, а Суарес оформи крайното 6:1 в 90-та минута.

По този начин Барселона вече води с 1 точка пред Реал Мадрид на върха на класирането в Испания, докато Райо Валекано остава на 11-та позиция с 29 точки. /БГНЕС