Остават само два дена до премиерата на "Mamma Mia: Here We Go Again". Следващите филми ще ви вкарат в духа на един от най-успешните мюзикъли в историята на киното.
"La La Land"
Не най-добрия филм определено, но такъв, който ще ви пренесе поне за малко в друг свят, където мечтите се сбъдват и момичето и момчето танцуват далеч от светските суети. La La Land разказва историята на млада актриса и джаз музикант, които докато се опитват да пробият в Холивуд, се влюбват. От началната си сцена в трафика на Лос Анджелис, през постерите от „Казабланка” до лиричните песни, този мюзикъл доставя неподправено и наивно удоволствие.
"Брилянтин"
Знаете тази класика и тя винаги е добър избор, когато искате да влезете в духа на „Mamma Mia”. Филмът е първата и последната спирка за младите момичета и момчета, които искат да се научат как да оцелеят след гимназията. Готини дрехи, топирани коси, банда приятели, гадже с брилянтин (ако може и с кола) и всяка вечер училищни танци. Сладък живот! Също като на отдалечен гръцки остров, а?
"Чикаго"
20-те години в Чикаго. Освирепели жени, които държат да ни убедят, че ако и ние бяхме там, и ние щяхме да направим същото. Рене Зелуегър е в силните си години, а Катрин Зита Джоунс е прекрасна, както винаги. Имате и Куин Латифа като най-прекрасният надзирател, който винаги ще те снабди с цигари. И велики хитове като All That Jazz, Cell Block Tango, Nowadays и They Both Reached for the Gun.
"Моята прекрасна лейди"
Този мюзикъл с участието на Одри Хепбърн и Рекс Харисън е базиран на пиесата „Пигмалион” на Бърнард Шоу. Елайза Дулитъл е недодялана продавачка на цветя, която привлича вниманието на експертът по фонетика Хенри Хигинс. Един обикновен облог с приятел, го кара да вземе момичето под крилото си и да я образова. По пътя обаче двамата откриват, че имат повече общо от взаимното си желание за правилно произнасяне на думите. Най-добрата работа на режисьорът Джордж Кюкор, за която той получава „Оскар”.
"Най-великият шоумен"
Най-добрият мюзикъл от времето на „Клетниците”. Страхотен актьорски състав – Хю Джакман, Мишел Уилямс, Зак Ефрон и Зендая. Лентата разказва историята на Финиъс Тайлър Барнън – шоумен, който отчаяно иска да постигне успех. Мъжът отваря свой собствен цирк и по пътя към славата пропилява парите на цирка и тези на съпругата и двете си дъщери. Всичко може да е загубено, но не и надеждата, която винаги побеждава в мюзикълите. Затова ги обичаме!
"Полунощ в Париж"
"Mamma Mia!" е емоция, която може да бъде предадена и в пълнометражен филм, който не е мюзикъл. Този филм на Уди Алън има всичките елементи (освен песните), които ще ви пренесат в другата реалност, където пътуването между различните епохи е възможно, а наивността е повод за създаването на редица абсурдни ситуации.
Изминаха десет години откакто най-печелившият мюзикъл на всички времена обиколи кината и се превърна в абсолютен хит, който и до днес не е загубил блясъка си. Ние обаче се чувстваме като една известна героиня от киното, на която принадлежи репликата „it’s been 84 years…“. Изключително бавно минаваше времето от миналата есен, когато се разбра, че „Mamma Mia!“ ще има продължение.
Вече е време да си отдъхнем и да се настаним удобно в киносалона, защото вчера беше световната премиера на „Mamma Mia: Here We Go Again“, а след два дена младата Дона (Лили Джеймс) и компания отново ще запеят любимите ни хитове на ABBA и на българския екран.
„Mamma Mia: Here We Go Again“ ни отвежда назад във времето, когато Дона е още млада дипломантка в Оксфорд, но разбираме, че още тогава тя изгаря от желание да опита всички сладости, които животът може да предложи. Затова съвсем сама тя поема пътя първо към Париж, където се среща със спонтанния хипстър Хари, а после съдбата я отвежда към гръцкият остров Калокаири и двамата изкусителни младежи Бил и Сам. Втората част на мюзикъла се състои от двете паралелни истории на миналото и настоящето. Днес вече Софи (дъщерята на Дона) не е невинното момиче от първата част на мюзикъла, а решителен предприемач, готов да превърне хотела на Дона в истински рай за туристите. Всичко това е обединено от песните на шведската попгрупа.
Ако и на вас, също като на нас, ви е омръзнало да чакате и искате да оползотворите останалото време до 20 юли, ви предлагаме 6 велики филма, с които ще влезете в духа на „Mamma Mia: Here We Go Again“. Можете да ги видите в галерията горе.