Синатра умира през 1998 г. на 82-годишна възраст. Той става известен във време, в което е нормално някой да пали цигара на сцената или в публиката, както и да има връзки с мафията. Това е време, в което гласът на музиканта има по-голямо значение от движенията му.
Синатра живее в златната ера на Холивуд. Днес той щеше да навърши 100 години.
С небрежното си полюляване с микрофон в ръка, Синатра е въплъщение на шоубизнеса.
Въпреки това неговият старт в живота не е лесен. При раждането му докторите използват форцепс, за да го извадят, което води до спукано тъпанче и белези, които остават на лицето му цял живот.
Като дете е кльощав хулиган, изгонен от училище, като нищо в ранните му години не подсказва каква музикална сензация ще стане в бъдеще.
В ранните си години работи като пеещ сервитьор за 15 долара на седмица. Първият му запис се продава зле, а след като започва да се появява на сцената, хиляди тийнейджъри го боготворят.
След първия от двата му концерта в Ню Йорк през 1944 г., момичетата в публиката просто отказват да си тръгнат. Когато девойките пристигат за второто шоу на „Франки“, градът става свидетел на нещо, което остава в историята като Бунтовете в Деня на Колумб.
Каква е тайната на този човек от италианско-американски произход, който не е нито толкова привлекателен като Дийн Мартин, нито толкова харизматичен като Сами Дейвис младши – двама от неговите близки приятели и съвременници? Синатра притежава кадифен глас, който постоянно усъвършенства, и никога не си позволява да мисли, че е станал твърде добър, за да спре да се учи. Самоусъвършенстването му продължава през целия му живот. Пронизващите му сини очи правят останалото.
Кариерата на Франк Синатра има своите върхове и спадове.
След истерията „Франки“ популярността му намалява. През 50-те години на миналия век младите хора искат да слушат новото рокендрол звучене, което не допада на Синатра. Той остава верен на джаза и започва да се снима в киното. За изпълнението си в „Оттук до вечността“ Франк Синатра печели „Оскар“ за най-добър актьор в поддържаща роля. Наградата му дава старт на дълга кариера в Холивуд, въпреки че ролите му, макар винаги доходоносни, стават все по-еднообразни.
След това стига до Лас Вегас. Развлеченията и казината започват с Франк Синатра. Певецът винаги е отричал приписваните му връзки с мафията, но е факт, че е играл покер или голф с част от най-известните по онова време гангстери, пил е уиски в компанията им и е инвестирал заедно с тях в казина.
Франк Синатра лесно може да бъде разпознат като прототип на персонажа Джони Фонтейн в романа „Кръстникът“ на Марио Пузо.
„Дебелото“ досие на Синатра във ФБР съдържа заплахи за убийство срещу него, прочутите му романтични афери и подробности за отвличането на сина му през 1963 г.
Всичко това струва на шоумена някои от политическите му връзки, първоначално с демократите. Кланът Кенеди с удоволствие влиза в звездната орбита на Синатра, но след като слуховете за връзките му с мафията се раздуват, се отдръпва от него. По-късно Франк Синатра се сдружава с републиканеца Роналд Рейгън, откривайки в актьора, станал президент, много аспекти от собствената си личност – успеваемост, усилена работа, перфекционизъм.
Не на последно място в живота на Франк Синатра са жените. Той има зад гърба си четири брака, завършили с горчивина. Романтичните му афери могат да напълнят книги. След кратка връзка с него актрисата Марлене Дитрих казва: „Франк Синатра е „Мерцедес-Бенц“ сред мъжете“.