Татуировките на руските затворници, символи, които разказват цели истории

| от |
ruski-zatvori-teto-11Татуирането, като изключително честа тенденция за декориране на тялото, днес се практикува най-често заради писъка на модата, но татуировките в руските затвори разказват цели животи, показани на кожата на руските затворници.
Не е известно кога за първи път татуирането е станало обичайна практика в руските затвори, но съветските учени за пръв път са открили и започнали изучаване на тази дейност през 1920 г., когато открили, че всяка татуировка на тялото на затворниците има скрито значение, и че всички те разказват напълно живота и обществения ред на затворниците.

От средата на шестдесетте до осемдесетте години на миналия век, в затворите са били настанени около 35 милиона руснаци, а около 30 млн. от тях са били с татуировки. „За осъдените, затворът е факултет за престъпления“, било значението на една от най-честите татуировки, а при жените, които са били осъдени на затвор, и които принадлежали на руските банди, най-популярната татуировка е простата декларация „Хората са диви животни“.

Тези татуировки за членовете на руските банди и мафията са служили като открито „CV“ … Така, когато хората идвали в затворите, останалите затворници още при първия поглед можели да разпознаят дали новият затворник е убиец или крадец, дали произхожда от висок или нисък ранг в мафията.

Снимките, които ще видите сега, са дело на фотографа Сергей Василев и са били направени през деветдесетте години на миналия век, след като той е получил достъп до някои от най-известните руски затвори, по време на кулминацията на войната между бандите, които последвали след разпадането на Съветския съюз.

 
 
Коментарите са изключени за Татуировките на руските затворници, символи, които разказват цели истории