Британска кокошка снесе най-малкото яйце в света

egg

Птицевъд от Браун Едж, Великобритания, вярва, че една от кокошките му е снесла най-малкото яйце в света, пише в. "Дейли стар".
Джон Уайт смята, че питомката му Чийки е поставила световен рекорд, снасяйки миниатюрно яйце с дължина едва 21 милиметра. 66-годишният птицевъд е бил шокиран при вида на яйчицето.

6579678-large

"Нашите кокошки наистина са дребни и яйцата им са по-малки - две трети от обичайната големина. При вида на миниатюрното яйце обаче не можех да повярвам на очите си", разказва Уайт. Бившият преподавател допълва, че няма идея какво ще прави с дребното яйце, което се побира в чаена лъжичка. Засега то е скътано в кутия, грижливо обвито в памук. Джон Уайт се е свързал с представители на Книгата на рекордите на Гинес, за да ги информира за невероятната находка. В книгата обаче не фигурира рекорд за най-малко кокоше яйце в света, а само за най-малко птиче яйце. Във въпросната категория постижението се държи от две яйца на колибри от Ямайка, с дължина не повече от 10 милиметра.

С БТА

Споделяне
Харесва ми
Споделяне

Подобни

Ексклузивно

Последни

  • Живот
  • Британска кокошка снесе най-малкото яйце в света