Струва ли ви се понякога, че след като сте минали дрехите си с ютията, те са дори по-измачкани, отколкото като сте ги извадили от пералнята?
Ако е така - може би ще ви е интересно да прочетете тези няколко хитрости, които ще ви помогнат да изгладите дрехите си по-добре, а и по-бързо, така че да ви остане повече време за по-приятни дейности.
- Гладете в спалнята. Ще можете да използвате леглото, за да сортирате прането, и ще имате закачалки под ръка в гардероба.
- Съкратете времето за гладене, слагайки алумуниево фолио под покривалото на дъската си за гладене. Фолиото ще отразява топлината, така че едновременно ще гладите и от двете страни на дрехата.
- Сложете покривалото на дъската за гладене докато е още влажно, нека изсъхне на място.
-
За да предотвратите набръчкването на тъканите, бързо премествайте вече изгладената част на дрехата настрани
-
За да не позволите на маншетите, подгъвите и яките да се наберат, гладете ги първо от вътрешната страна
-
Когато хванете ютия, а на дъската имате кадифени или плюшени материи, гладете ги първо от опаката страна, по възможност докато са още влажни
- Ако гладите рокля, започнете от ръкавите и приключете с гърба
-
Гладете панталоните, започвайки от коленете. Най-добре ги поставете на закачалка и не ги обувайте веднага, защото топлината ги прави податливи на деформация. Панталоните от деликатни материи, особено тези с ръб, са най-тегавите дрехи за гладене, затова ако носите много такива - пробвайте ютия с парогенератор
- Фалтите и плисетата е добре първо да се тропосат откъм лицевата страна, леко да се загладят, след което конецът се издърпва и гладенето продължава с по-силна парна ютия
-
Ако гладите големи количества дрехи или за вас е много важно дрехите ви да са безупречно изгладени, проучете какво е парогенератор.
Не такъв от атомно-електрическа централа, а парогенератор на ютия:)
Успех!