Германци протестираха в защита на бежанците

германия бежанци, германия, бежанци в германия

Хиляди германци протестираха в Дрезден в знак на подкрепа към бежанците. Градът се приема за крепост на антиислямското движение ПЕГИДА и столица на провинция Саксония, където се случиха поредица изстъпления срещу имигрантите, съобщава БНР. След края на демонстрацията в Дрезден няколкостотин души се събраха и в близкото градче Хайденау - арена на сблъсъци през последните дни заради откриването на център за подслоняване на бежанци. Снощи до сблъсъци не се стигна.

Най-богатата страна в Европа - Германия е основната цел на повечето имигранти, стичащи се от Турция през Гърция и Западните Балкани. Според анкета на телевизия ZDF германците, които смятат, че страната им може и трябва да помогне на нуждаещите се от убежище, имат значителен превес над ксенофобите.

Снощи в Австрия беше задържан миниван с 26 нелегални мигранти, сред които три деца в критично състояние. Пътуващите в него също са посочили Германия като своя цел.

Споделяне
Харесва ми
Споделяне

Подобни

Ексклузивно

Последни

  • Живот
  • Германци протестираха в защита на бежанците