8 души си поделят големите световни богатства

Clinton Global Initiative Annual Meeting In New York
Снимка: Getty Images

Осмината най-богати милиардери в света контролират същото богатство, което цялата най-бедна половина от човечеството, сочи доклад, публикуван в началото на Световния икономически форум в Давос, Швейцария.

Начело на групата на богатите е създателят на Майкрософт Бил Гейтс, следван от създателя на магазините „Зара” Арманио Ортега и Уорън Бъфет. Мексиканският телекомуникационен магнат Карлос Слим Елу, създателят на Amazon Джеф Бесос, Лари Елисън от Oracle и бившият кмет на Ню Йорк Майкъл Блумбърг също са сред най-богатите. В списъкът влиза и създателят на Facebook Марк Зукърбърг.

Осмината мъже на върха на веригата държат 426 милиарда долара – това е равно на парите, с които разполагат 3.6 милиарда души по света.

Споделяне
Харесва ми
Споделяне

Подобни

Ексклузивно

Последни

  • Живот
  • 8 души си поделят големите световни богатства