Отложиха полет Лос Анжелис - Лондон заради WiFi "Ал Кайда"

23140363_SAamerican airlines

Полет AA136, пътуващ от международното летище в Лос Анжелис към Лондон, е бил отложен, след като един от пътниците е забелязал WiFi връзка, обозначена като "Терористична мрежа Ал-Кайда”, пише британският в. The Daily Express.

Ужасен от потенциалната заплаха, за която се намеква в името на безжичната интернет връзка, пътникът е алармирал персонала на авиолиниите, след което самолетът е бил спрян. Говорителят на лосанжелиската полиция Катрин Алварадо потвърди, че след като пътникът е предупредил авиокомпанията, самолетът се е върнал обратно. Същевременно, Алварадо допълни, че след задълбочено разследване, включително разпити на пътниците, властите са заключили, че липсва извършено престъпление.

"Няма да бъдат предприемани по-нататъшни действия", потвърди тя.

Излитането на самолета, което първоначално е трябвало да се случи в 21.30 часа в неделя вечер, е било отложено за понеделник следобед (местно време).

/Агенция Фокус

Споделяне
Харесва ми
Споделяне

Подобни

Ексклузивно

Последни

  • Авио
  • Отложиха полет Лос Анжелис - Лондон заради WiFi "Ал Кайда"