Коктейлът на Хемингуей за трудни времена

Hemingway Day Festival In Key West
Снимка: Getty Images

През 1937 година американският писател, журналист и прекрасен човек Ърнест Хемингуей измисля своя собствена рецепта за коктейл. Той е предназначен специално за кофти периоди.

"Вземете висока и тънка водна чаша и я напълнете със ситно натрошен лед.

Приложете към тези кристални отломки четири лилави пръски Ангостура, след това добавете сока и намачканата кора на един зелен лайм.

Допълнете чашата почти до ръба с холандски джин...

Без захар, без лигавщини. Силно е, горчиво е - но и английският ейл е силен и горчив, в повечето случаи.

Не добавяме захар в ейла, нямаме нужда от захар и в "Смърт в Гълфстрийм" ("Death in the Gulf Stream") - или поне не повече от една чаена лъжичка. Тръпчивостта и горчивината са основният му чар."

Тръпчивост и горчивина, а? Въпреки, че оставихме тежките времена в миналата година, все пак ще опитаме "Смърт в Гълфстрийм" без повод.

Споделяне
Харесва ми
Споделяне

Подобни

Ексклузивно

Последни

  • Живот
  • Коктейлът на Хемингуей за трудни времена