Над 1000 руски атлети ползвали държавната допинг програма

допинг контрол русия
Снимка: Getty Images

Над 1000 руски атлети са се възползвали от държавната допинг програма на Руската федерация, съществувала в продължение на четири години - от 2011 насам. Последната част от доклада Макларън показва, че четирима медалисти от Сочи 2014 и петима от Лондон 2012 са ползвали допинг.

Добавяйки нови детайли към развилия се през юли скандал, докладът говори за "институционална конспирация", включваща руските тайни служби.

В него се посочва още, че атлетите не са действали сами, а са били част от програма.

Автор на доклада е професор Ричард Макларън, избран от Световната антидопингова агенция, за да провери случая. Той посочва, че допингът се е използвал в безпрецедентна степен.

Системата е била рафинирана през периода на олимпийските игри в Лондон през 2012, Шампионата в Москва през 2013 и Зимната олимпиада в Сочи. В Лондон Русия спечели 72 медала, 21 от които - златни, и 33 медала в Сочи през 2014 г,, от които 13 са златни.

Споделяне
Харесва ми
Споделяне

Подобни

Ексклузивно

Последни

  • Живот
  • Над 1000 руски атлети ползвали държавната допинг програма