Почина актьорът Джон Гавин

MV5BYzliN2E3OWQtNDFkNy00MGEwLWEwMDMtMGQ3ZDYwYTkyN2E5XkEyXkFqcGdeQXVyMjE5MzM3MjA@._V1_SY1000_CR0,0,1333,1000_AL_
Снимка: Гавин в ролята на Цезар в "Спартак"

Американският актьор Джон Гавин, известен с ролята си в психологическия трилър "Психо" (1960) на Алфред Хичкок, почина на 86-годишна възраст, предадоха световните информационни агенции.

Гавин, който е страдал от левкемия, е починал в дома си в Бевърли хилс, заобиколен от близките си. Като причина за кончината му се посочват усложнения след прекарана пневмония, съобщава сайтът TMZ.

Джон Гавин е роден на 8 април 1931 г. в Лос Анджелис. Освен с ролята си в "Психо", актьорът е известен и с превъплъщението си в образа на Юлий Цезар в историческия филм "Спартак" (1960) на Стенли Кубрик.

Гавин е бил президент на американската Гилдия на филмовите актьори от 1971 до 1973 г. и посланик на САЩ в Мексико от 1981 до 1986 г.

Споделяне
Харесва ми
Споделяне

Подобни

Ексклузивно

Последни