Федерер е на 1/4-финал на Уимбълдън

| от chronicle.bg |

Роджър Федерер – Роберто Баутиста-Агут 6-2 6-2 6-3

Роджър Федерер премина съвсем безгрижно през още един съперник и вече е четвъртфиналист на Уимбълдън след 6-2 6-2 6-3 над Роберто Баутиста-Агут. Тревата със сигуност не е най-предпочитаната от испанеца настилка и това си пролича категорично във неравната битка, каквато представляваше днешният последен мач от програмата на Централния корт.

Федерер загуби едва две точки на свой сервис за целия откриващ сет, а същевременно показваше непрестанна агресия в подавания на съперника и пресилен бекхенд на Баутиста-Агут донесе първия пробив за 3-2. Роджър отново се движеше с изключителна лекота по корта и не пропусна да материализира и втория си брейкпойнт за аванс от 5-2, а след само 22 минути игра вече имаше сет аванс.

Форхендът на испанеца днес му носеше кошмарни резултати и Маестрото проби на 15 в началото на втората част. Швейцарецът продължаваше да няма никакви колебания на свой сервис и не отпусна на Баутиста-Агут нито един брейтпойнт, а същевременно дублира пробива за 5-2 и записа ново 6-2 на светлинното табло.

В третия сет Роджър пак подпечата пробива с форхенд уинър още при първия си шанс и скоростно затвърди на 15 за преднина от 3-1 гейма. Следващите две подавания на Федерер завършиха на нула, а с още един брейк за крайното 6-3 той маркира серия от 107 поредни сервис гейма, в които не е допуснал пробив.

Маестрото продължава срещу Жил Симон, който не даде дори сет на Томаш Бердих за крайното 6-3 6-3 6-2. Франзуцинът е един от наистина неудобните съперници за световния №6 и днес му отпусна само един брейкпойнт за целия двубой, който Томаш дори не успя да реализира. Същевременно, Бердих допусна цели 30 непредизвикани грешки, които направиха разликата на фона на едва 11-те за Симон. Французинът вече води със 7-4 в преките двубои с бомбардира от начален удар.