Надал победи Иснър за място на 1/4-финалите в Рим

| от |

Рафаел Надал се класира за 1/4-финалите на турнира от сериите мастърс в Рим, след като победи Джон Иснър с 6-4, 6-4 в мач от 3-ия кръг на надпреварата.

Американецът бе във впечатляваща серия от 84 поредни сервис гейма без допуснат пробив, като за последно той бе загубил подаването си в третия кръг на Мастърса в Монте Карло при загубата от Надал.

Днес испанският левичар успя се представи изключително солидно и успя да постигне по един пробив в двата сета, за да стигне до крайния успех след час и 19 минути игра. По този начин Надал записа 6-та победа от толкова изиграни мача с Иснър.

За място на полуфиналите световният номер 7 ще спори с победителя от двубоя между Стан Вавринка и Доминик Тийм. /БГНЕС