Швейцарци откриха може би последната гладиаторска арена, строена някога

| от |

Археолози, които наблюдават строежа на нова къща на река Рейн в Швейцария, откриват останките от нещо, което може да е последната римска гладиаторска арена строена някога. Амфитеатърът с овална форма, който датира от 4 век от н. е., е намерен в изоставена кариера, използвана през късната античност, съобщава Лора Гегел за Live Science.Археолози, които наблюдават строежа на нова къща на река Рейн в Швейцария, откриват останките от нещо, което може да е последната римска гладиаторска арена строена някога. Амфитеатърът с овална форма, който датира от 4 век от н. е., е намерен в изоставена кариера, използвана през късната античност, съобщава Лора Гегел за Live Science.

Augusta Raurica - Theater2

Театър Аугуста Раурика

Якоб Баерлохер, водещ археолог на обекта, смята, че това е най-младата арена от този вид. Той казва на Live Science в имейл, че стилът на строителство е подобен на тези, построени в края на Римската империя.

Според Калъм Хоар от Express, амфитеатърът, където вероятно са се били гладиатори, е открит в Кайзераугст, община, кръстена на древния римски град Аугуста Раурика, разположена в кантона Аргау; мястото е на около 75 километра източно от Цюрих и близо до граница с Германия.

Центърът на Кайзераугст

Археологическият екип открива няколко улики, които сочат, че амфитеатъра е от 4 век, включително монета, сечена между 337 ​​и 341 г. н. е. Баерлохер казва на Live Science, че каменните блокове и хоросана, използвани за изграждането на арената, „напомнят на стандартна късноантична крепостна стена“ за тази епоха.

Според Захир Пендли от Ancient Origins, археолозите откриват две големи порти с прагове, направени от големи пясъчни блокове в комплекса. Вътрешните стени на стадиона измазани и има следи от дървени трибуни. Освен това екипът намира и доказателства за дървен стълб, който служи за седалка, която римски служител би заел.

„Всички доказателства заедно – овалът, входовете и наличието на места за публика – говорят за разположение като на амфитеатър“, според изявление на Министерството на образованието, културата и спорта на кантон Аргау, което съблюдава обекта.

Според археолозите амфитеатърът е с размери около 50 метра на 40 метра. Според Аарон Ситиг от Swift Headlines, това е една от трите римски арени, открити в региона, недалеч от Castrum Rauracense, крепост, разположена на северната граница на Римската империя през 300 г.

„Амфитеатърът подчертава значението на Castrum Rauracense през 4 век“, се заявява в изявлението. „Фортът е бил важно селище с военна функция на римската граница, но и административен център.“

За сравнение, швейцарският амфитеатър е много по-малък от Колизеума в Рим, който е построен около 70 г. от н. е. Тази велика арена е с размери около 180 метра на 150 метра и може да побере повече от 50 000 души, които да гледат широк спектър от зрелища, включително гладиаторски битки , битки с животни и морски битки.

Швейцарската структура е открита, докато работниците строят нова база за гребния клуб в Базел до река Рейн през декември, от екип на Кантонална археология Аргау. Експертите спекулират, че арената може да е била една от последните построени преди разпадането на Римската империя.

Според историците тази цивилизация започва да се разпада през 395 г. н. е., когато голям брой готи и други започват да навлизат в римския регион, за да избягат от нахлуването на хуните от Централна Азия. През 476 г. западната част на империята завършва, когато Рим е разграбен от германския варварски крал Одоакър. В своя пик около 230 г. н. е. господството на цивилизацията се простирало през Италия и Средиземноморския регион до Великобритания, Турция и Африка.

Намирането на древни римски амфитеатри не е необичайно, въпреки че относително скорошната датировка на този го прави важен, според Express. Миналата пролет археолози в Турция разкопаха стадион, който има места за 20 000 зрители.

Общо осем древни римски амфитеатъра са открити в Швейцария, се казва в изявлението на кантона. Там публиката обикновено наблюдава гладиаторски битки, надбягвания с колесници, битки с животни и екзекуции.

 
 
Коментарите са изключени за Швейцарци откриха може би последната гладиаторска арена, строена някога

Повече информация Виж всички