Волейболистите с първа загуба в Баку след разгром от Германия

| от chronicl.bg |

България загуби третия си мач на европейските игри в Баку, като отстъпи на Германия с 0:3 (20:25, 18:25, 22:25) гейма рано тази сутрин в Кристалната зала на азербайджанската столица и продължи 83 минути.

Волейболистите грешаха твърде много за класата на съперника, който бе безпощаден и спази традицията да играе много силно срещу нас в последните години.

Най-резултатен за Германия беше Йохен Шопс със 17 точки (2 аса, 2 блока и 59% в атака), а Кристиан Фром добави 14 ( 2 блока и 55% в атака). За България капитанът Тодор Алексиев реализира 11 точки (2 блока, 43% в атака, 67% позитивно и 52% перфектно посрещане).

С 2 победи и поражение българите са трети в група В. Начело е Русия с пълен актив, а втори са германците.

В предишните си срещи България победи Белгия с 3:2 и Италия с 3:1.

В следващия си мач България ще играе срещу Русия. Двубоят е в събота от 14:20 часа българско време.

Коментарите са изключени за Волейболистите с първа загуба в Баку след разгром от Германия