Цвети успя срещу Куруми Нара

| от chronicle.bg |

Цветана Пиронкова все още не е настроила ударите си за играта на твърди кортове, но се измъкна от втори пореден трисетов двубой в Истанбул с 6-3 1-6 6-1 над Куруми Нара. По този начин българката вече е на четвъртфинал, където я очаква Уршула Радванска. По-малката от сестрите шокира Йелена Янкович на старта, а вчера се справи с още една сръбкиня – Бояна Йовановски. Ако успее да премине и през Уршула, Пиронкова ще изравни най-доброто си представяне в Истанбул от 2008 г., когато Агнешка я победи на полуфинал.

Едно удържано подаване от Пиронкова се оказа и ключът към първия сет, в който видяхме 8 пробива от общо девет гейма. Двете съпернички допуснаха сериозно количество грешки, а и не успяваха да компенсират със стабилност от сервис. Пиронкова обнадежди с перфектен старт и пробив на 15, но в абсолютно огледален гейм Нара изравни.

Последваха още три брейка до решителния шести гейм, в който Цвети удържа сервиса си за 4-2. Българката стигна до геймбол при 40-30 и Нара изкара форхенда си в аут. Видимо разколебана, японката наниза няколко бързи грешки за нов пробив и при 5-2 Пиронкова изглеждаше близо до спечелването на сета. Вместо това, българката отново загуби подаването си и трябваше да прави рибрейк, за да приключи спора след 38 минути на корта, в които пропуските и несигурността преобладаваха за сметка на качествения тенис.

Пиронкова продължаваше да играе с превръзка на лявото си бедро и твърдите кортове в Истанбул определено не изглеждаха като предпочитаната настилка в момента. Същевременно, Нара запази мощта в играта си през втората част, но намали непредизвиканите грешки, което ѝ донесе пробив за 2-1 след бекхенд в аут на нашето момиче. Пиронкова не успя да удържи на темпото на съперничката си и след още два брейка предаде сета с катастрофалното 1-6.

Ударите на Цвети придобиха повече дълбочина в решителния сет и двойна грешка на японката означаваше брейкпойнт. Пиронкова пропусна първия си шанс, но стигна до още един и този път проби за 2-1. Българката затвърди с прецизно излизане на мрежата и гейм на 15, след което реши мача с още един пробив за 4-1. Цвети очевидно пречупи волята на японката и победата беше въпрос на минути. Българката дори не даде гейм на съперничката си до края и след 14 пробива се класира за четвъртфиналите.