Националите с тежко поражение от Аржентина в Световната лига

Българският национален отбор претърпя тежка загуба от Аржентина с 0:3 (19:25, 19:25, 16:25) гейма в четвъртия кръг от група „С” на втора дивизия на Световната лига.

Ден преди това националите ни измъкнаха драматично 3:2 след тайбрек.

Това е трето поражение за „лъвовете” в Лигата, с което отборът на Пламен Константинов остава втори в класирането.

Волейболистите ни имат актив от 12 точки след пет победи и три загуби. „Гаучосите” имат точка повече, но са трети с четири победи и четири загуби.

Срещата се изигра пред над 3000 зрители в зала „Полидепортиво Делми” в Салта.

С успеха си Аржентина запази реални шансове за класиране във финалната четворка във финалната дивизия, която ще се изиграе във Варна.

Следващата седмица „гаучосите” приемат лидера Канада в решаващите сблъсъци, докато националните ни са домакини на Куба.

Най-резултатен в срещата не Хосе Гонсалес с 11 точки, а за България Тодор Скримов записа едва 9.

Коментарите са изключени за Националите с тежко поражение от Аржентина в Световната лига