Меси избухна срещу играч на Рома, спестиха му червен картон

Лионел Меси показа лошата си страна по време на контрола с Рома, преди която Барселона официално представи новите си екипи.

Нападателят на каталунците избухна срещу бранителя на „вълците“ Мапу Янга-Мбива и при спряна игра двамата сблъскаха главите си, след което аржентинецът хвана за гушата защитника.

Меси се отърва само с жълт картон за тази си постъпка, а Янга-Мбива също получи официално предупреждение.

Срещата бе спечелена с класическото 3:0 от Барса, като Меси вкара един от тях само седем минути след инцидента.

Другите две попадения за каталунците бяха дело на Неймар в 26-ата и Иван Ракитич в 66-ата минута.

Това бе първи двубой за Меси и Неймар за Барселона след края на Копа Америка.

Двамата получиха по-дълга почивка след края на турнира, в който Аржентина загуби на финала от Чили след изпълнение на дузпи.

Коментарите са изключени за Меси избухна срещу играч на Рома, спестиха му червен картон