Лудогорец надви 10 от Берое и продължава за Купата

| от |

Отборът на Лудогорец победи Берое с 1:0 у дома и се класира за 1/4-финалите на Купата на България, с общ резултат 2:2 и повече вкарани голове на чужд терен.

Двубоят започна отлично за шампионите, като още в 8-та минута Жуниор Кишада се разписа като реагира добре при отбита топка.

В 14-та минута задачата на старозагорци стана много трудна, след като новото попълнение Валдемар Боровский получи втори жълт картон и бе изгонен.

До края на мача домакините контролираха събитията и не позволиха на съперника си да се върне в мача, а от своя страна изпуснаха няколко добри положения.

В крайна сметка Лудогорец спечели с 1:0 и се класира за 1/4-финалите на Купата, където ще се изправи срещу Литекс, съобщава БГНЕС.

Подробното развитие на мача, благодарение на колегите от официалния сайт на Берое.

ludogorets-beroe_22022015-930x523

„Берое“ започна доста активно и агресивно търсейки гол.

Още в първата минута Самир Аясс направи опит за извеждащо подаване към Жуниор Мапуку, но топката бе прекалено бърза за конгоанеца и попадна право в ръцете на Владислав Стоянов.

В 4-ата минута Жуниор Мапуку бе фаулиран на 5 метра пред пеналта и стреля сам от пряк свободен удар, заложен на 20 метра фронтално на целта, но топката премина на около метър встрани от нея.

Три минути по-късно „беройци“ отнеха кълбото в центъра на терена и организираха атака, преминала през Елиаш, Самир Аясс и Жуниор Мапуку, като последният откри Салим Керкар пред пеналта, но ударът на алжиреца бе слаб и неточен.

Върджил Мисиджан бе изпуснат по десния фланг, навлезе в наказателното поле и стреля по диагонала. Благой Макенджиев отрази изстрела, но топката попадна право в Жуниньо Кишада, който отблизо се разписа за 1:0.

В 13-ата минута Върджил Мисиджан центрира към намиращия се на границата на малкото наказателно поле Михаил Александров, който засече с глава, но Благой Макенджиев улови.

След като получи жълт картон за груб фаул малко преди гола Валдемар Боровски получи такъв от Станислав Ставров и при второто си нарушение в мача. За високо вдигнат фаул в средата на терена в 14-ата минута арбитърът прецени, че трябва да изгони литовецът и да остави „Берое“ с човек по-малко на терена, с което усложни неимоверно задачата пред „беройци“.

В 15-ата минута Марселиньо намери Жуниньо Кишада в близост пред вратата на „беройци“ и голмайсторът засече кълбото, но след рикошет в бранител в бяло топката напусна терена в ъглов удар. При последвалото изпълнение кълбото прехвърли всички играчи в пеналта и Благой Макенджиев поднови играта с удар от вратата.

Три минути след това комбинация в атака между Жуниньо Кишада и Марселиньо завърши с удар на първия от дъгата на наказателното поле, но топката премина покрай рамката на пазената от Благой Макенджиев врата.

В 19-ата минута Христо Златински стреля от 23 метра, но топката премина високо над напречната греда.

Три минути по-късно Христо Златински центрира от пряк свободен удар, но Веселин Пенев изчисти с глава.

В 30-ата минута отново Златински стреля от 20 метра, но право в ръцете на Макенджиев.

Опорният полузащитник бе най-активен за домакините в тези минути и в 35-ата пак той центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на „Берое“, където обаче защитата на гостите се справи бързо в ситуацията и изчисти.

След многоходова акция в половината на „Берое“ в 38-ата минута Марселиньо отправи удар между двама бранители в бяло, но топката бе в обсега на Макенджиев, който улови безпроблемно.

В 39-ата минута „Берое“ имаше своята най-добра ситуация до този момент в мача след като Самир Аясс майсторски изведе Салим Керкар, който стреля от границата на пеналта по земя, но ударът му премина на метър вдясно от вратата, пазена от Владислав Стоянов.

Малко след това Фабио Ешпиньо нахлу от дясно в пеналта и стреля от малък ъгъл, но Благой Макенджиев бе заел добра позиция и парира в ъглов удар. При последвалото центриране вратарят на „Берое“ се извиси над всички и боксира, предотвратявайки опасност пред вратата си.

В 43-ата минута центрирана от пряк свободен удар топка от Салим Керкар попадна право в ръцете на Владислав Стоянов, а в ситуацията страничният арбитър маркира и засада.

ludogorets-beroe_22022015-4-930x523

В 48-ата минута Фабио Ешпиньо центрира от фаул в малкия пеналт, където Марселиньо засече с крак, но бе неточен.

В 52-ата минута Елиаш овладя добре в близост до наказателното поле и измъкна корнер за „Берое“ срещу пренаситената защита на домакините. След центрирането на Салим Керкар Владимир Зафиров имаше уникален шанс да открие, но топката мина край целта след удара му с глава.

Минута след това Жуниньо Кишада центрира към Марселиньо, който отблизо засече с глава, но прати кълбото покрай рамката на вратата.

В 63-ата минута топката не бе изчистена много добре от защитата и попадна в Михаил Александров на ъгъла на наказателното поле. Той стреля добре от там, но топката не намери целта.

Пет минути по-късно Елиаш намери Гади в половината на „Лудогорец“, той напредна до дъгата пред наказателното поле от където стреля, но слабо и в ръцете на Владислав Стоянов.

В 69-ата минута Христо Златински изведе Жуниньо Кишада в коридор, но ударът на 11-ката на домакините бе прекалено слаб и не затрудни вратаря Макенджиев.

Фабио Ешпиньо стреля от пряк свободен удар на 23 метра фронтално от целта в 73-ата минута, но бе неточен.

В 75-ата минута влезлият като резерва Станислав Костов организира добра атака от дясно и центрира в малкия пеналт, където обаче Владислав Стоянов надскочи Антон Огнянов и сигурно улови.

Шест минути преди края на мача Христо Златински изпълни пряк свободен удар, заложен на 20 метра фронтално на вратата, но Благой Макенджиев спаси хладнокръвно.

Огнянов организира добра акция по лявото крило в 86-ата минута, освободи се между двама, но след центрирането топката бе изчистена в тъч. Веселин Пенев центрира добре. Елиаш отклони отлично с глава към Костов, който насочи, но слабо и Владислав Стоянов спаси.

В 88-ата минута Жуниор Кайсара направи опит за центриране в наказателното поле, но Иво Иванов изчисти.

В 90-ата минута Салим Керкар центрира от корнер вляво от целта, но отбраната на домакините изчисти преди играч в бял спортен екип да играе с кълбото.

Във втората минута от добавеното време Вандерсон подаде на Марселиньо в наказателното поле. Той беше с гръб към вратата, обърна се и стреля, но Макенджиев сигурно улови.

Многоходова комбинация в третата минута добавено време завърши с удар на Игор Джоман от границата на пеналта, но Владислав Стоянов улови.