„Лудогорец“ победи „Литек“с с 5:0 в мача-реванш от четвъртфиналната фаза на турнира за Купата на България по футбол.

В 12-ата минута Светослав Дяков се възползва от неразбирателство в защитата на гостите и след кратко разбъркване при добавка прати топката в мрежата, след като удар на Кишада беше париран. Четвърт час по-късно Фабио Ешпиньо покачи аванса на разградчани на два гола, след като се възползва от центриране на Кайсара. В 62-ата минута бившият играч на „оранжевите“ Александър Барт с глава засече във вратата центриране на Ешпиньо от фаул.

В последните минути на редовното време Върджил Мисиджан стреля от над 25 метра, но вратарят Винисиус Баривиейра сгреши и изпусна топката в собствената си мрежа. В добавеното време „Лудогорец“ достигна и до пето попадение в двубоя. Роман Безяк шутира извън наказателното поле и топката се удари случайно в Даниел Абало, влизайки за пети път в мрежата на Литекс.

Първият мач в Ловеч, завърши наравно 0:0 и Лудогорец продължава на полуфиналите. За тях вече са класираха отборите на „Левски“, „Черно море“ и „Локомотив“ (Пловдив).

Красимир Балъков (треньор на Литекс): Никога не очаквам загуби, но този път се получи по най-лошия начин. Нямахме ден днес, може да анализираме дълго. Трябва да поздравим Лудогорец и да си направим нашите анализи. Много са причините (за загубата). Ние имаме много важни и здрави мачове през 3-4 дни. Днес се видя, че отборът не издържа емоционално, не сдържа нервите си. Допуснахме груба грешка и така ни поведоха в резултата. Това е само един мач, който не даде добро лице на нашия отбор. Това са турнирни битки. След 2:0 трябваше да рискуваме. Резултатът не е толкова важен. Важно е израстването на отбора. Футболистите трябва да сдържат емоциите си. Концентрираме се изцяло в първенството.

Георги Дерменджиев (треньор на Лудогорец): За мен е по-важно как играе отборът, как контролира мача, как държи топката. Бяхме критикувани, че не вкарваме много голове. Сега резултатът трябва да върне самочувствието на нападателите. Положенията трябва да се материализират. Това е турнирен мач, който трябва да се изиграе тактически правилно. Движението на футболистите беше правилно. Важно беше и реализирането на положенията. Имаме респект към всички отбори. Всеки един от съперниците ни ще поиска да спечели купата на България.

Жребият за полуфиналите на турнира е утре. / БНР

Коментарите са изключени за „Лудогорец“ е на полуфинал в турнира за Купата на България след 5:0 над „Литекс“